Firma SAP zapewniła, że będzie rozwijać oraz zapewniać wsparcie dla SAP S/4HANA do końca 2040 roku. Natomiast do końca roku 2027 będzie utrzymane wsparcie dla wszystkich najważniejszych aplikacji z rodziny SAP Business Suite 7, z opcją przedłużenia okresu wsparcia dla tej grupy produktów do końca 2030 roku.

– Nasi klienci wiążą przyszłość swojego biznesu z wykorzystaniem rozwiązań SAP S/4HANA i oczekują od nas, że będziemy długookresowo wspierać tę platformę. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że firmy z wielu różnych sektorów opierają swoją transformację cyfrową na naszych rozwiązaniach. Odpowiadając na potrzeby naszych klientów, zapewnimy jeszcze większą elastyczność naszej platformy, mając na uwadze indywidualne potrzeby każdego biznesu jaki wspieramy – mówi Christian Klein, Co-CEO firmy SAP.

– SAP S/4HANA to architektura i platforma przyszłości, z której można korzystać już dziś. W SAP chcemy współtworzyć sukcesy naszych klientów szanując ich wybór. Oferując nowe modele wsparcia budujemy zaufanie i podkreślamy naszą transparentność. Wzrost nakładów na SAP S/4HANA w 2019 roku potwierdza, że obraliśmy odpowiednią strategię – dodaje Thomas Saueressig, członek zarządu SAP SE odpowiedzialny za rozwój aplikacji SAP.

SAP S/4HANA to platforma rozwiązań, które pozwalają organizacjom stawać się cyfrowymi i inteligentnymi przedsiębiorstwami. W tym celu wykorzystuje najlepsze dostępne na rynku aplikacje i automatyzację bazującą na sztucznej inteligencji. Jest też narzędziem do tworzenia chmurowych i hybrydowych architektur IT, dzięki czemu pozwala uprościć infrastrukturę cyfrową firm oraz zoptymalizować nakłady na nią przeznaczane.

Z SAP S/4HANA korzysta już pond 13 800 klientów a kolejne tysiące prowadzą procesy usprawniania swojej działalności i przekształcania się w inteligentne przedsiębiorstwa. Według badań przeprowadzonych przez SAP, 49% klientów firmy z krajów niemieckojęzycznych planuje przenieść swoje operacje na platformę S/4HANA. Natomiast wszyscy klienci z obu Ameryk planują zmigrować swoje systemy do SAP S/4HANA w najbliższej przyszłości.

SAP wspiera proces migracji do S/4HANA oferując wraz ze swoimi licznymi partnerami wdrożeniowymi szereg programów, usług oraz narzędzi, które powstały bazując na czterdziestoletniej historii innowacyjnego rozwijania ekosystemu rozwiązań IT dla biznesu.

Firma SAP będzie rozwijała i wspierała platformę SAP S/4HANA do 2040 roku oraz oferowała wydłużone wsparcie dla rodziny SAP Business Suite 7 w wyniku współpracy z klientami, użytkownikami, partnerami oraz innymi liderami transformacji cyfrowej. Dzięki temu klienci będą mogli sukcesywnie rozwijać swój biznes w sposób elastyczny i gwarantujący zabezpieczenie dotychczas dokonanych inwestycji.

– Klienci decydujący się na transformację cyfrową z wykorzystaniem platformy SAP S/4HANA potrzebują partnera, który rozumie ich potrzeby biznesowe i procesy oraz jest w pełni zaangażowany w prowadzony projekt. Wsparcie dla SAP S/4HANA oferowane do 2040 roku powinno dać klientom pewność co do realizacji ich planów rozwojowych. Wiemy, że klienci oczekują tego, że procesy transformacji cyfrowej będą zaplanowane w sposób elastyczny oraz niezakłócający prowadzenia bieżących operacji biznesowych. Wydłużony okres wsparcia SAP Business Suite 7 to natomiast ważny sygnał dla rynku, że doceniamy indywidualne tempo rozwoju każdego biznesu i wiemy, że dostosowanie się do tempa każdej organizacji jest kluczowe dla sukcesu transformacji cyfrowej – mówi Joshua Greenbaum, dyrektor Enterprise Applications Consulting w SAP SE.