Polska Dystrybucja Budowlana we współpracy z firmą 7milowy wdraża nowoczesną platformę B2B dla swoich partnerów handlowych w oparciu o system SAP Business One. Start produktywny planowany jest na styczeń 2014 r.

Od stycznia 2013 r. w Polskiej Dystrybucji Budowlanej (PDB) realizowany jest projekt wdrożenia zintegrowanego systemu SAP Business One oraz powiązanej z nim nowoczesnej platformy B2B. PDB jest dynamicznie rozwijającą się spółką zajmującą się sprzedażą materiałów oraz usług budowlanych. Na rynku firma rozpoznawana jest pod marką Doradca Budowlany 24.

Zakres wdrożenia SAP Business One obejmuje obszary sprzedaży, logistyki, finansów, gospodarki magazynowej, a także kadr i płac. W ramach projektu zostanie przygotowana integracja z rozwiązaniami EDI dostawców – producentów materiałów budowlanych, platforma dla klientów – hurtowni budowlanych oraz Doradców Budowlanych 24.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Innowacyjna Gospodarka.

Start produkcyjny rozwiązania planowany jest na styczeń 2014 r., wraz z rozpoczęciem nowego roku obrachunkowego w PDB. Z systemu oraz platformy początkowo będzie korzystać ok. 35 użytkowników.

Za realizację projektu wdrożenia SAP Business One w PBD jest odpowiedzialna firma 7milowy.