Firma Transmec Poland już wkrótce rozpocznie swoją działalność na 2 500 m2 powierzchni magazynowej w SEGRO Logistics Park Gliwice. W transakcji między Transmec Poland i SEGRO, wiodącym właścicielem, zarządcą i deweloperem nowoczesnych powierzchni magazynowych, pośredniczyła międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Transmec Poland, nowy klient w parku logistycznym SEGRO w Gliwicach, jest częścią Transmec Group – firmy transportowo-logistycznej prowadzącej działalność w Europie, Azji i Ameryce Południowej. Specjalizacją Transmec Group jest transport międzynarodowy drobnicowy częściowy i całopojazdowy, dystrybucja krajowa, logistyka i magazynowanie. Firmę wyróżniają lata doświadczenia w pracy z takimi branżami jak automotive, high tech, fashion, meblarską czy FMCG. Grupa zatrudnia 1050 pracowników w 40 biurach w 14 krajach świata, oferując tradycyjny tabor logistyczny, intermodalny oraz pociągi. Z magazynu w Gliwicach, w którym docelowo będzie pracował czternastoosobowy zespół, firma planuje dystrybucję na teren całej Europy oraz kompleksową obsługę magazynową w warunkach wysokiego składowania, na co pozwala standard nowej lokalizacji.

– Decyzja o podjęciu działalności z magazynu znajdującego się na terenie SEGRO Logistics Park Gliwice była podyktowana nie tylko dogodną lokalizacją z dostępem do bardzo dobrej infrastruktury, ale również świetną jakością usług świadczonych przed dewelopera SEGRO – począwszy od trafnej identyfikacji naszych potrzeb, przez proces analiz i negocjacji, aż po realizację projektu – mówi Sylwia Maciejewska, General Director Transmec Poland.

– Cieszymy się, że firma Transmec Poland zaufała SEGRO, wybierając nasz park w Gliwicach. Pokazuje to, że jakość oferowanych przez nas obiektów oraz ich obsługa znajdują się na najwyższym poziomie. Naszemu nowemu klientowi życzymy wielu sukcesów i jesteśmy przekonani, że działalność w SEGRO Logistics Park Gliwice przyczyni się do realizacji celów biznesowych firmy – mówi Joanna Janiszewska, Dyrektor Regionalny SEGRO.

SEGRO Logistics Park Gliwice liczy 48 ha i jest położony w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4, łączącej Kraków z Wrocławiem, dochodzącej do zachodniej granicy Polski. Kilka kilometrów od parku znajduje się natomiast skrzyżowanie A4 z autostradą A1, łączącą północ i południe Polski. W jego pobliżu jest również alternatywna sieć dróg, w tym DK 88, która pozwala na wygodną komunikację z całą aglomeracją śląską.