Samsung prezentuje monitory profesjonalne z serii QHR, które charakteryzują się wysoką jakością obrazu i szeroką paletą rozmiarów od 43 do 75 cali. Główne cechy serii QHR to rozdzielczość UHD, wysoka jasność 700 nitów, technologia upscaling, softwarowo poprawiająca treści w niższych rozdzielczościach oraz Dynamic Crystal Color poszerzająca spektrum kolorów aż do miliarda odcieni.

Monitory profesjonalne z serii QHR to urządzenia, które mogą prosto, szybko i efektywnie kosztowo zmienić tradycyjne punkty sprzedaży czy obiekty pożytku publicznego w placówki na miarę XXI wieku. Wysoka rozdzielczość UHD w połączeniu z funkcją inteligentnego upscalingu sprawia, że pełny potencjał monitorów może być wykorzystywany przez długie lata. Upscaling odpowiada m.in. za wygładzanie krawędzi i redukcję szumów treści w niższych rozdzielczościach, dzięki czemu nabierają jakości UHD.

Na jakość wyświetlanych treści wpływa także technologia Dynamic Crystal Color, która wykorzystuje 10-bitowe przetwarzanie obrazu, zapewniające wierne odwzorowanie barw i szersze spektrum kolorów obejmujące do miliarda odcieni. Na poprawę jakości odtwarzanych materiałów wpływa także technologia HDR+, która umożliwia konwersję treści SDR do HDR. Aby w pełni docenić jakość wyświetlanego obrazu, wyświetlacze z serii QHR zostały wyposażone w panele antyrefleksyjne o bardzo wysokiej jasności 700 nitów.

Seria wyświetlaczy Samsung QHR posiada wbudowane oprogramowanie MagicINFO S i system operacyjny Tizen pozwalający na płynne odtwarzanie treści bez potrzeby korzystania z zewnętrznego odtwarzacza multimediów. Platforma SSSP pozwala także na łatwą rozbudowę treści, dzięki ulepszonej kompatybilności z różnymi formatami sieciowymi. Aktualizacje i wgrywanie materiałów multimedialnych do urządzenia może być przeprowadzana zdalnie dzięki wbudowanemu Wi-Fi i Bluetooth, a za bezpieczeństwo urządzenia dopowiada narzędzie Samsung Workspace z ochroną Knox, które wspiera bezprzewodowy dostęp do usług w chmurze i komputera PC bez potrzeby fizycznego połączenia.

Z uwagi na to, że ekrany digital signage są kluczowym elementem wystroju sklepów czy placówek, niezwykle ważny jest ich design. Seria QHR charakteryzuje się symetryczną konstrukcją, co upraszcza proces mocowania ekranów do ścian. Płaski tył i grubość poniżej 50 mm sprawia, że wyświetlacz nie zajmuje wiele miejsca i dobrze przylega do ściany. Wrażenie estetyki wzmacnia także możliwość poprowadzenia kabli w dedykowanych do tego celu tunelach.

Seria QHR jest przystosowana do pracy w trybie 24/7. Urządzenia spełniają wymogi kompatybilności elekromagnetycznej (EMC) klasy B oraz normę IP5x, co wpływa na wysokie standardy bezpieczeństwa i niezawodność działania.