Firma SESTORE, specjalizująca się w modernizacji i wykończeniach obiektów sieciowych, spółka zależna SESCOM, realizuje projekty budowlane dla Promod oraz L’Occitane w kilku polskich miastach.

Nowy sklep Promod o powierzchni ok. 155 metrów będzie znajdować się w powstającej obecnie Galerii Posnania, jednym z największych centrów handlowych w kraju. Lokal będzie się wyróżniał unikatową witryną o wysokości 8 metrów – jedyną tego rodzaju w sklepach tej marki w Polsce.
– Realizacja prac w tej lokalizacji stanowi wyzwanie, ale też wyróżnienie. Jesteśmy dumni, że jako młoda firma, partycypujemy w tym przedsięwzięciu – mówi Tomasz Szatkowski, dyrektor ds. Rozwoju Biznesu SESTORE.
Prace budowlane ruszyły 20 czerwca, a ich zakończenie jest planowane ok. 15 sierpnia. Sklep zostanie otwarty dla klientów w październiku, gdy całe centrum Posnania rozpocznie działalność.

SESTORE zbuduje w Posnanii także nowy salon sieci L’Occitane. Obecnie trwają uzgodnienia dotyczące projektu, a następnie zostanie określony termin rozpoczęcia prac. Prace projektowe trwają także w  Atrium Promenada w Warszawie, gdzie realizacja inwestycji zacznie się we wrześniu.

W ostatnich dniach rozpoczęła się również modernizacja salonu tej marki w Galerii Krakowskiej. Z kolei 1 sierpnia ruszy budowa w centrum Manufaktura w Łodzi. W obu przypadkach istniejące lokale zostaną rozebrane praktycznie w całości, a na ich miejsce powstaną nowe sklepy.
– SESTORE, jako generalny wykonawca, jest odpowiedzialny za całość prac. W zakres zleceń wchodzą prace budowlane, elektryczne i sanitarne m.in. dotyczące wentylacji i klimatyzacji. Klient otrzyma sklepy „pod klucz”, gotowe do otwarcia dla odwiedzających – wyjaśnia Tomasz Szatkowski.

L’Occitane przywiązuje dużą wagę do ochrony środowiska. Podczas modernizacji zostaną więc wykorzystane tylko materiały, których wytworzenie lub użycie nie wywiera negatywnego wpływu na otoczenie.

Współpraca z L’Occitane trwa od jesieni 2015 roku. SESTORE wykonał już modernizację dwóch placówek w Warszawie: w Galerii Mokotów i Sadyba Best Mall oraz jednej w Silesia City Center w Katowicach.