Sferis wdrożył system klasy ERP – Microsoft Dynamics AX z modułem Microsoft Dynamics AX for Retail oraz innymi komponentami, które miały w sposób kompleksowy usprawnić działanie firmy.

W swojej strategii Sferis kładzie szczególny nacisk na rozwój rentownej sieci obejmującej swoim zasięgiem obszar całej Polski. Ważnym kanałem dystrybucji produktów Sferis jest również e-commerce, dlatego przedsiębiorstwo rozbudowuje swój sklep internetowy www.sferis.pl o kolejne funkcjonalności. Ważnym atutem w rozwoju kolejnych projektów e-commerce jest fakt korzystania przez spółkę z jednego z najnowocześniejszych centrów logistycznych w Polsce pozwalającego na bezproblemową obsługę tysięcy zamówień dziennie.

Przedsiębiorstwo potrzebowało systemu, który usprawniłby m.in. komunikację z klientami oraz obszar księgowości, logistyki i sprzedaży. Ponadto Action, firma będąca właścicielem Sferis, korzystała już z aplikacji biznesowej firmy Microsoft.

„Posiadamy ponad 170 punktów handlowych, z czego 60 w bezpośrednim zarządzaniu tj. salonów i wysp w różnych centrach handlowych (pozostałe punkty działają w oparciu o model franczyzowy), w których prowadzimy sprzedaż detaliczną. Dysponujemy również sklepami internetowymi oraz platformą B2B do obsługi sieci partnerskiej. Miesięcznie realizujemy ponad 27 tysięcy zleceń. Nasza infrastruktura informatyczna musiała zostać zmodyfikowana, aby umożliwić nam dalsze efektywne prowadzenie tak rozbudowanej działalności” – komentuje Robert Krawczyk, główny specjalista ds. wdrożenia systemu ERP, Sferis.
Partnerem wdrożeniowym została firma I&B Consulting, specjalizująca się w projektowaniu, wdrażaniu i wspieraniu systemów informatycznych usprawniających procesy zarządzania przedsiębiorstwami. Projekt wdrożenia systemu w większości zrealizował 12-osobowy zespół specjalistów I&B Consulting. W fazie integracji interfejsów automatycznych brali udział pracownicy działu IT Action.

Sferis to sieć sprzedaży detalicznej oferująca urządzenia IT i RTV/AGD. Przedsiębiorstwo istnieje na rynku od 1992 roku, a od 2007 roku należy do notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych Grupy ACTION.