Firma Sharp ogłasza, że jej nowe monitory serii PN-Y z krawędziowym podświetleniem LED i wewnętrznym odtwarzaczem multimedialnym USB są już dostępne w sprzedaży w całej Europie. Monitory mogą odtwarzać materiały wideo i obrazy umieszczone na liście „automatycznego odtwarzania” bez konieczności podłączenia ich do sieci, co sprawia że stanowią doskonałe rozwiązanie dla prostych i bezproblemowych prezentacji obrazu. Łatwe w obsłudze, trwałe i atrakcyjne cenowo monitory serii PN-Y dostępne są z ekranami o czterech różnych przekątnych – od 32 do 55 cali.

Monitory serii PN-Y dostępne są w wersjach 55” (PN-Y555), 47” (PN-Y475), 42” (PN-Y425) i 32” (PN-Y325); zapewniają szerokie możliwości podłączenia komputera i innych urządzeń audiowizualnych, w tym gniazda HDMI, DV-I i D-Sub. Użytkownicy, wykorzystując wyjście DV-I do prostego połączenia łańcuchowego, mogą nawet wyświetlać materiały wizualne z jednego źródła sygnału na pięciu monitorach równocześnie.

Każdy model oferuje pełną rozdzielczość HD (1920 x 1080) oraz wysoki poziom jasności i kontrastu, zapewniając znakomitą jakość obrazu. Smukłe monitory z podświetleniem LED i powłoką anty-refleksyjną – zapewniają niezwykła jakość i jednorodność kolorów, nawet przy szerokich kątach obserwacji i w dowolnym profesjonalnym środowisku.

Monitory serii PN-Y wyróżniają się eleganckim wyglądem i smukłą ramką, są też wyjątkowo trwałe i mogą pracować przez długi czas (modele 32-calowe w trybie 24/7) w orientacji poziomej lub pionowej, dzięki zabezpieczonemu przed kurzem systemowi chłodzenia podłączonemu do czujnika temperatury.

Monitory serii PN-Y można łatwo zintegrować w większych instalacjach digital signage, ponieważ zostały zaprojektowane również z myślą o takich zastosowaniach. Pełny zestaw wejść sygnału, zdalne sterowanie poprzez sieć LAN i interfejs RS232C oraz wiele profesjonalnych funkcji, w tym funkcja podziału ekranu, klonowanie obrazu i wydajne, wbudowane głośniki sprawiają, że monitory są łatwe do skonfigurowania.