Wraz z kolejną kampanią promocyjną „6.6 Letni Festiwal Niskich Cen” Shopee zwraca uwagę na unikalne funkcjonalności swojej platformy, które zapewniają spokój i płynność zakupów, a także odpowiednią jakość kupowanych produktów. Dzięki Gwarancji Shopee, jeśli kupujący nie otrzymają zamówionych rzeczy lub uznają je za niezadowalające, mogą odesłać je za darmo, a Shopee zwróci im pieniądze. Trwająca do 6 czerwca kampania to przede wszystkim wyjątkowy wybór letniej kolekcji, darmowe lub objęte zniżką dostawy, a także Mega Okazje za 1 zł.

Shopee, platforma e-commerce, która od września ubiegłego roku z powodzeniem rozwija swoją działalność na polskim rynku, stale inwestuje w rozwiązania i funkcjonalności, dzięki którym jej użytkownicy mogą liczyć na bezproblemowe, wygodne i bezpieczne zakupy.

Celem najnowszej kampanii jest także przybliżenie polskim konsumentom ważnych wyróżników i funkcjonalności platformy Shopee, opracowanych z myślą o zapewnieniu jak najlepszych doświadczeń zakupowych jej użytkownikom.

Do sztandarowych rozwiązań platformy, znacząco zwiększających komfort zakupów, należy Gwarancja Shopee. Polega ona na tymczasowym wstrzymaniu płatności dokonywanych przez kupujących na rzecz sprzedawców, do momentu potwierdzenia przez nabywcę, że produkt dotarł i jest w odpowiednim stanie. Jeśli zamówienie nie zostanie wysłane w okresie Gwarancji Shopee, kupujący automatycznie otrzyma zwrot pieniędzy. Jeśli natomiast przesyłka nie dotarła do kupującego w przewidywanym terminie lub jakość produktu jest nieodpowiednia, kupujący może złożyć wniosek o zwrot pieniędzy przed zakończeniem okresu Gwarancji Shopee.

Klienci, którzy nie otrzymali swojego zamówienia lub dostali produkty, które są uszkodzone bądź niezgodne z opisem, mogą liczyć na zwrot pieniędzy – aplikacja przekazuje środki za pomocą metody płatności użytej podczas zakupów. Warto podkreślić, że koszty przesyłki zwrotnej także w pełni pokrywa Shopee. Gwarancja Shopee tym samym skraca i ułatwia proces zwrotów i reklamacji, zapewniając kupującym bezpieczne zakupy.

Platforma Shopee daje swoim użytkownikom dostęp do produktów pochodzących od lokalnych i zagranicznych sprzedawców. Użytkownicy platformy mogą oceniać zakupione produkty, przyznając im od 1 do 5 gwiazdek, a także zamieszczać ich recenzje. System weryfikowania sprzedawców zapewnia kolejnym kupującym wiarygodne źródło informacji i stanowi dodatkową gwarancję wysokiej jakości nabywanych produktów (nie ma możliwości ukrycia lub zmiany przyznawanych ocen przez sprzedających). Od początku roku 2022 aż 95% produktów ocenionych przez użytkowników Shopee dostało 4 i 5 gwiazdek, co wskazuje na wysoki poziom zadowolenia z dokonanych zakupów wśród kupujących.

Dbając o jak najwyższy poziom dostarczanych użytkownikom rozwiązań, Shopee stale rozwija sieć zaufanych partnerów – zarówno na poziomie globalnym, jak i lokalnie. W Polsce do stałego grona partnerów logistycznych i płatniczych firmy należą już Poczta Polska, Pocztex, DPD, Inpost czy BLIK.

Aby zapewnić polskim użytkownikom dodatkowe korzyści, Shopee współpracuje także z firmami i markami takimi, jak Multikino, Jakdojade, Pyszne.pl, Payback, Letyshops, Goodie, Bankuj z rabatami czy Santander. Kupujący mogą na przykład mogą teraz wykorzystać swoje punkty z platformy Pyszne.pl, wymieniając je na kupon rabatowy o wartości 15 zł na pierwsze zakupy w Shopee. Dzięki temu doświadczenie z platformą jest przyjemne, bezproblemowe i bezpieczne.