Jedna z najbardziej popularnych platform e-commerce na polskim rynku, Shoplo, wprowadza nowe funkcje analityczne dla sklepów internetowych.

Dzięki raportom Shoplo sprzedawcy internetowi mogą śledzić i analizować sprzedaż całkowitą, sprzedaż poszczególnych produktów oraz kategorii. Funkcje ta dostępne są w pakiecie „advanced” dostępnym za 155 zł miesięcznie oraz w pakiecie VIP za 255 zł za miesiąc.

Sprzedawcy korzystający z raportów mogą śledzić wyniki e-sklepu za pomocą widżetów, które można dobierać i ustawiać na głównej stronie w dowolny sposób. Widżety dostępne są w trzech kategoriach: „produkt”, „marketing” oraz „zamówienie”.  Wszystkie wyniki sprzedaży można porównywać z poprzednimi okresami tej samej długości (np. tydzień do tygodnia) lub z analogicznymi okresami sprzed roku.

Widżety produktowe pokazują właścicielowi sklepu internetowego, ile sztuk produktów znajduje się w magazynie oraz jaka jest ich łączna wartość. Można wybierać albo konkretny produkt, albo jego warianty, albo ustawić wskaźnik według kategorii, producenta czy kolekcji.

Oprócz widżetów, na stronie głównej raportów dostępne są trzy zakładki. Pierwsza z nich to „produkt”. Klikając na nią, przechodzimy do raportów o sprzedaży. Dostępne są zestawienia łącznej sprzedaży poszczególnych produktów, bądź ich wariantów. Lista produktów, które generują największe obroty może być sprawdzana i przeszukiwana według następujących filtrów: kategorie, kolekcje, producenci, status płatności, status zamówienia i adres dostawy.