Pod hasłem „Zachowaj zdrowy dystans” BLIK promuje inicjatywę #shopsharing czyli robienie zakupów przez jedną osobę dla znajomych oraz sąsiadów i rozliczanie się za zakupy bezgotówkowo – za pomocą usługi przelew na numer telefonu.

Polski Standard Płatności przyłącza się do apelu o pozostanie w domach. Idea #shopsharing to sposób na minimalizację ryzyka zarażenia się groźnym wirusem COVID-19 poprzez ograniczenie liczby osób w sklepach. To także sposób na zadbanie o osoby starsze, które znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka.

– Nasze dotychczasowe kampanie z udziałem MC Silka cieszyły się bardzo dużą popularnością. Często spoty z jego udziałem krążą w internecie dzięki naszym użytkownikom. Chcemy raz jeszcze wykorzystać ten potencjał, aby zwrócić uwagę na to, że zachowanie dyscypliny i pozostawanie w domu może ograniczać epidemię. Jednocześnie chcemy przypomnieć, że w tym trudnym czasie powinniśmy pomagać sobie nawzajem, dbać o bliskich – mówi Krzysztof Ziewiec, dyrektor marketingu i PR BLIKA. – shopsharing – czyli wspólne zakupy, podczas których jedna osoba kupuje dla wszystkich, mogą ograniczać ryzyko, zmniejszają kolejki. Na koniec można się rozliczyć zachowując zdrowy dystans, przelewem na telefon BLIK.- dodaje.

Nowa kampania BLIKA zwraca także uwagę na bezgotówkową formę płatności, która jest obecnie bezpieczniejsza i wręcz zalecana przez specjalistów. Rozliczanie wspólnych zakupów w myśl idei #shopsharing zachęca do zastąpienia gotówki bezpiecznym przelewem na numer telefonu BLIK. Usługa dostępna jest w większości banków, bez żadnych opłat. Pieniądze do odbiorcy trafiają natychmiast przez 7 dni w tygodniu, z konta na konto pomiędzy bankami i co ważne bez konieczności znajomości numeru konta bankowego. Wystarczy aplikacja mobilna banku udostępniającego usługę przelew na telefon BLIK. Nie ma więc potrzeby wychodzenia do bankomatu i przekazywania gotówki z ręki do ręki.

Kampania prowadzona jest w internecie. Głównym nośnikiem komunikatu jest spot wideo z udziałem MC Silka, wspierany formatami display oraz dedykowanym landing page.

– Nadzwyczajne okoliczności wymagają nadzwyczajnych działań. Cały projekt udało się zrealizować w ciągu zaledwie kilku dni, począwszy od konceptu kreatywnego, napisania tekstu i skomponowania beatu, poprzez organizację produkcji, zdjęcia i post-produkcję. Wszystko całkowicie online, całkowicie zdalnie, całkowicie bezpiecznie. Nie udałoby się to bez ogromnego zaangażowania MC Silka, nowatorskiego podejścia do realizacji ekipy z Media Ready, zespołu agencji oraz otwartości Klienta – mówi Michał Tyburcy, Business Director, Change Serviceplan. – Mam nadzieję, że efekt naszej pracy poniesie się, w myśl słów piosenki MC Silka „nomen omen wirusowo” i dotrze z pozytywnym przekazem do jak najszerszej liczby odbiorców – dodaje.

Niezależnie od sytuacji w jakiej jesteśmy priorytetem dla nas była profesjonalna i wysoka jakość nagrań oraz pełna kontrola nad zdjęciami. Dlatego postanowiliśmy pójść o krok dalej niż znane z innych produkcji nagrania telefonami. Dostarczyliśmy każdemu z aktorów odpowiednio przygotowaną i zdezynfekowaną paczkę ze sprzętem. Zapewniliśmy także transmisję na żywo online. Dzięki temu wszyscy zaangażowani, mogli pracować zdalnie, na 5 oddzielnych planach reklamowych z udziałem 7 aktorów, dzieci i zwierząt – dodaje Paweł Kucharczyk, Managing Partner Media Ready.

Za pomysł komunikacji i kreację odpowiada agencja Change Serviceplan, produkcją zajęła się firma produkcyjna Media Ready – obydwie należące do Group One. Media zaplanował i zakupił dom mediowy SMG sp. z o.o. oddział Spark Foundry.