Jak wynika z najnowszego badania nazwa.pl, 73% zapytań o strony WWW pochodzi z Polski, 13% z Europy, a 11% z Ameryki Północnej. Ponieważ co czwarte połączenie pochodzi spoza granic kraju, właściciele serwisów powinni zadbać o to, aby ich strony wczytywały się równie szybko za granicą, co w Warszawie, korzystając z usługi CDN.

Na podstawie analizy ruchu z kilkuset tysięcy stron WWW obsługiwanych przez nazwa.pl, lidera usług hostingu w Polsce, przeprowadzono kolejne badanie dotyczące lokalizacji odbiorców polskich stron internetowych. Badanie to jest istotne dla każdego właściciela serwisu WWW, a w szczególności dla Ciebie, jeżeli zajmujesz się sprzedażą przez sieć Internet.Badanie lokalizacji adresów IP użytkowników stron WWW wykazało, że 73% zapytań pochodzi z Polski, 13% z Europy, a 11% z Ameryki Północnej. Badanie to kolejny raz pokazuje, że dla właścicieli polskich stron liczy się nie tylko szybkość wyświetlania strony w Warszawie, ale również w Europie i Ameryce Północnej.

Aby zapewnić wysoką szybkość działania serwisu WWW nie tylko w Polsce, ale również poza granicami kraju, konieczne jest użycie hostingu z usługą Content Delivery Network (CDN). Usługę taką od niedawna świadczy nazwa.pl. Zasada działania CDN polega na utrzymywaniu w różnych lokalizacjach bliższych użytkownikowi kopii elementów składowych serwisu WWW, dzięki czemu docierają one szybciej do przeglądarki, a strony wyświetlają się szybciej. Istnieje wiele różnych systemów dystrybucji treści CDN, nie powiązanych z hostingiem, które można aktywować dodatkowo, ale taka integracja zawsze wiąże się z ryzykiem występowania przerw w działaniu. Dużo lepszym rozwiązaniem jest wykupienie kompleksowej usługi, zawierającej w jednym pakiecie usługę hostingu z automatyczną dystrybucją treści CDN, jak w przypadku usług CloudHosting w nazwa.pl. Gdy kupujesz hosting w nazwa.pl, kopia Twojej strony będzie dostępna od razu w kilku lokalizacjach, dzięki czemu strona będzie działała po prostu szybciej.

Zastosowanie systemu dystrybucji treści CDN to znana metoda na przyspieszenie działania serwisów WWW. Jego budowa wiąże się jednak z wielkimi kosztami zakupu dużej ilości drogich urządzeń sieciowych i serwerów, wynajęcia przestrzeni kolokacyjnej w wielu lokalizacjach, a później z kosztami utrzymania całej rozproszonej infrastruktury. Na taką inwestycję mogą sobie pozwolić jedynie firmy, które osiągnęły efekt skali, aby całe przedsięwzięcie było opłacalne ekonomicznie.

– Udostępniając dystrybucję treści CDN w ramach opłaty za usługi hostingowe, oferujemy za tą samą cenę dwa produkty w jednym, a serwisy naszych klientów przyspieszają zaraz po przeniesieniu ich na nasze serwery. Wszystko dzieje się automatycznie, a jedyne co muszą zrobić klienci, to podjąć właściwą decyzję o wyborze dostawcy hostingu – powiedział Krzysztof Cebrat, prezes nazwa.pl.

Zastanawiając się nad szybkością działania serwisu WWW poza granicami Polski, powinieneś mieć na uwadze, że crawlery Google łączą się z nią właśnie spoza Polski – głównie z USA. To jak szybko będą się wczytywały strony, będzie z kolei miało znaczenie dla algorytmów pozycjonowania jej w wyszukiwarce. Nikt nie lubi wolno działających stron, dlatego przyspieszając jej działanie za pomocą CDN nazwa.pl, wpłyniesz na jej wyższe pozycjonowanie w Google, a co za tym idzie na większą liczbę jej odwiedzin. Przenieś swoją stronę WWW na CloudHosting w nazwa.pl i nie daj się wyprzedzić innym!