W  Centrum Handlowym ATRIUM  Koszalin został otwarty nowy sklep monobrandowy ECCO,  a już wkrótce swą działalność rozpocznie sklep ECCO w Centrum Handlowym City Center w Rzeszowie.

Nowe otwarcia sklepów ECCO są wynikiem strategii ECCO i ekspansji sieci franczyzowej  na obszar całej Polski. Już dziś w Polsce sklepy franczyzowe stanowią 65 proc. sieci.

System franczyzowy ECCO  rozwija się na całym świecie od ponad 40 lat. Wymagania kapitałowe wobec franczyzobiorców uzależnione są w głównej mierze od typu  i powierzchni otwieranego sklepu. Sklep monobrandowy ECCO powinien posiadać powierzchnię sprzedażową od 75 do 120 m2. Natomiast Shop-In-Shop (SIS) i Shop Point (SP) stanowią połączenie sklepu multibrandowego klienta ze stoiskiem firmowym ECCO. Wielkość tych konceptów to odpowiednio 15-50 m2 dla SIS i 5-10m2 dla SP. Dla dwóch pierwszych konceptów przygotowywane są indywidualne projekty aranżacji powierzchni sklepu, Shop Point opracowywany jest w oparciu o sześć gotowych projektów wzorcowych. Wysokość środków kapitałowych przeznaczonych na otwarcie jest omawiana indywidualnie  w przypadku każdego projektu sklepu.