Po nawiązaniu współpracy marketingowej i partnerskiej z Google oraz Facebookiem, sklepy internetowe Shoper mogą teraz korzystać z kolejnej usługi, która pozwala im docierać do nowych klientów – wszystko dzięki reklamom Allegro Ads. Shoper oferuje tym samym kompleksowe wsparcie reklamowe dla firm pracujących na jego oprogramowaniu.

Nowy rok to nowe wyzwania także dla e-firm i sklepów internetowych. Te między innymi muszą szukać nowych kanałów dotarcia do klientów, kuszonych z kolei coraz ciekawszymi ofertami konkurencji.

– Myśląc o profesjonalnie prowadzonym i przede wszystkim sprzedającym sklepie internetowym, nie wystarczy dzisiaj ciekawy produkt. Ważniejsze w 2020 roku będzie dotarcie z nim do klienta – przebicie się nie tylko przez mocną ofertę krajowej konkurencji, ale też tę zagraniczną. Polacy coraz chętniej kupują bowiem w sklepach obcojęzycznych, zwłaszcza chińskich – mówi Jacek Zientkiewicz z Działu Rozwoju Biznesu na platformie sklepów internetowych Shoper. I dodaje – Żeby to się udało, trzeba będzie wykorzystać m.in. potencjał reklamowy, jaki oferują najpopularniejsze dzisiaj kanały e-commerce.

Wśród nich wymienić można globalną wyszukiwarkę (Google), media społecznościowe (Facebook, Instagram czy YouTube), a także wciąż cieszący się ogromnym powodzeniem serwis transakcyjny Allegro. To tam internauci szukają najczęściej nowych ofert i pomysłów na zakupy – branżowe statystyki pokazują np., że dwie pierwsze pozycje w wyszukiwarce stanowią aż 20% wszystkich transakcji.

– Do tej pory posiadaliśmy najważniejsze statusy dla firm współpracujących z Google i Facebookiem: PREMIER Google Partner oraz Facebook Marketing Partner, dzięki czemu mogliśmy przygotować profesjonalne działania reklamowe dla sklepów Shoper na tych platformach. Teraz, jako Allegro Ads Partner, uzupełniamy naszą ofertę o reklamę w największym serwisie transakcyjnym w Polsce. Allegro może się pochwalić miesięcznie 17 mln użytkowników, 250 mln odwiedzin i aż 1,3 mld zapytań – dlatego zależało nam na tym, by sklepy pracujące na oprogramowaniu Shoper mogły skutecznie reklamować się również w tym serwisie i zdobywać tam nowych klientów– wyjaśnia Jacek Zientkiewicz.

Reklamy Allegro Ads uzupełniają kompleksową usługę dla sklepów internetowych Shoper – w ofercie platformy e-commerce jest już obsługa wewnętrznych płatności (Shoper Płatności), usługa audyt SEO, a także obsługa reklam produktowych w Google, Facebooku, YouTubie i Instagramie.