Dla e-sklepów, które zdecydują się na ekspansję poprzez Amazon, platforma sklepów internetowych RedCart przygotowała niezwykle praktyczne rozwiązanie w postaci możliwości integracji z europejskimi platformami Amazon Marketplace.

Integracja umożliwia szybkie załadowanie nazwy produktu, jego opisu, zdjęć, ustawienie ceny. Dzięki integracji możliwa jest także systematyczna, obustronna synchronizacja stanów magazynowych, pozwalająca na bieżącą aktualizację informacji o dostępności produktów. Za pomocą jednego przycisku w panelu administracyjnym naszego sklepu decydujemy, na której z pięciu europejskich platform sprzedaży wystawić produkt, bowiem posiadanie profesjonalnego konta sprzedawcy w Amazon umożliwia handel na amazon.de, amazon.co.uk, amazon.fr, amazon.it oraz amazon.es.

Integracja RedCart z Amazon ułatwia także zarządzanie zamówieniami, które pojawiają się w panelu naszego sklepu internetowego spływając z Amazon Marketplace. Pozwala na odbieranie zamówień do sklepu w czasie rzeczywistym, czyli po dokonaniu zakupu przez klienta. Umożliwione zostało także ustawienie cen produktów w walucie euro z uwzględnieniem marży Amazon oraz pozostałych warunków obowiązujących na danej z europejskich platform, związanych przede wszystkim z podatkami oraz zarządzanie opisami w języku obcym odpowiednim dla danego konta.

Istnieją dwie możliwości wystawiania produktów na Amazon Marketplace: jeśli dany produkt znajduje się już w katalogu Amazon i posiada oryginalny, nadawany każdemu z produktów kod identyfikacyjny (ASIN) oraz zachowane wraz nim dane na jego temat, wystawienie tego produktu do sprzedaży nie wymaga przeprowadzania skomplikowanej procedury wprowadzania wielu informacji wymaganych przez Amazon; co jest konieczne w przypadku dodawania nowych produktów do katalogu. Integracja RedCart pozwala w szybki i łatwy sposób wystawiać do sprzedaży produkty znajdujące się już w katalogu Amazon, które można odnaleźć na podstawie kodu EAN.