Podczas Międzynarodowych Targów Owocowo-Warzywnych w Berlinie – Fruit Logistica 2020 światową premierę będzie miał nowy produkt firmy Blulog – rejestrator 2G umożliwiający śledzenie stanu produktu podczas transportu w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca na świecie.

Jakość świeżych produktów, tak wrażliwych na wszelkie zmiany środowiskowe, jest uważana za najbardziej istotny czynnik wpływający na wybór klientów. W Raporcie Trendów 2019 – Fruit Logistica Oliver Wyman, ekspert z zakresu zarządzania, ocenił, że „jakość świeżej żywności w sklepie odgrywa kluczową rolę przy podejmowaniu decyzji, gdzie klienci zrobią zakupy spożywcze. Jest to podkreślone w naszej ankiecie konsumenckiej: 59 proc. naszych respondentów stwierdziło, że jakość w dziale świeżej żywności jest najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze sklepu”.

Utrzymanie odpowiedniej temperatury ma zatem ogromne znaczenie dla zapewnienia najwyższej jakości owoców i warzyw. Jednym z wyzwań jest odpowiednie monitorowanie środowiska oraz natychmiastowe reagowanie w przypadku anomalii i niepożądanych zdarzeń. Jak podkreślono w ubiegłorocznym raporcie, „obecna natura łańcuchów dostaw zwiększa problem, a długi czas spędzany w transporcie prowadzi do utraty jakości produktu i wartości odżywczej. Wszystkie te czynniki powodują krótki okres trwałości i wysoki poziom odpadów”.

Jednym z możliwych rozwiązań jest wyposażenie palet lub zbiorników w nowe, innowacyjne rejestratory 2G, które pozwalają śledzić stan produktu w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca na świecie.

– Nowe rejestratory przekazują cenne informacje na temat statusu produktów, a także mogą przewidywać czas potrzebny na dostarczenie towarów do klientów. Kompaktowy rozmiar i wodoodporna obudowa umożliwia również wygodne umieszczenie rejestratora jak najbliżej żywności – tłumaczy Jérémy Laurens, CEO firmy Blulog.

Korzystając z bezpiecznej, łatwej w użyciu platformy QualTrack, można zdalnie monitorować dane. Dzięki przyjaznemu interfejsowi i zaawansowanym algorytmom QualTrack pomaga kontrolować, ostrzegać, potwierdzać lub przewidywać status produktów w całym łańcuchu dostaw.

– Kompatybilna platforma z Blulog umożliwia monitorowanie i śledzenie zasobów, otrzymywanie alertów w przypadku jakichkolwiek anomalii, potwierdzanie lub przewidywanie statusu jakości w całym łańcuchu dostaw, tak naprawdę od pola do stołu. Rozwiązanie łączy niski koszt i unikalne funkcjonalności. Jak dotąd na rynku nie pojawiły się ciekawsze alternatywy – wyjaśnia Margot Tardet z Biotraq, partnera firmy Blulog.