W obecnych czasach firmy na całym świecie podejmują działania związane z rosnącą potrzebą ochrony pracowników i klientów. Technologia może wesprzeć marki w zaprezentowaniu się jako firma społecznie odpowiedzialna i zapewniająca swoim klientom spokój ducha.
Checkpoint Systems – globalny lider systemów dla handlu detalicznego – przedstawia rozwiązanie SmartTemperature dostarczające szybkie i wiarygodne powiadomienia o zbyt wysokiej temperaturze ciała.

SmartTemperature mierzy temperaturę twarzy szybko i z odległości 4 metrów, pozwalając ocenić, czy dana osoba ma gorączkę. To wszystko dzięki wykorzystaniu technologii AI, wspieranej przez inteligentne algorytmy analityczne.

Rozwiązanie sprawdza temperaturę twarzy maksymalnie 10 osób jednocześnie z dokładnością do +/- 0,3°C, co minimalizuje ryzyko fałszywych alarmów. Po wykryciu wysokiej temperatury u jakiejkolwiek osoby na komputerze lub tablecie aktywowany jest alarm audiowizualny, dzięki czemu kadra zarządzająca może podejmować decyzje dotyczące środków bezpieczeństwa w oparciu o aktualne dane.
W połączeniu Checkpoint HALO, z portalem oprogramowania w chmurze, firmy mogą uzyskać dostęp do analiz danych z całego przedsiębiorstwa. Pozwala to na analizę trendów we wszystkich lokalizacjach i pomaga monitorować zgodność z przepisami oraz w razie konieczności zmieniać wartości progowe.

Ewa Pytkowska z Checkpoint Systems, komentuje: „Pandemia COVID-19 zmieniła to, jak żyjemy, dokąd chodzimy i w jaki sposób robimy zakupy. Wiele firm pyta: Jakie są najlepsze praktyki, które możemy zastosować w sklepach, biurach, magazynach i miejscach pracy, aby zapewnić pracownikom i klientom bezpieczeństwo? Gdy część firm jest zamknięta, a część otwarta, przedsiębiorstwa szukają sposobów na zabezpieczenie pracowników i klientów zarówno dziś, jak i w przyszłości.

Wspierając ich w drodze do stworzenia bezpieczniejszych, higienicznych i zdrowszych miejsc pracy i sklepów rozwiązanie SmartTemperature zapewnia użytkownikom dokładne pomiary temperatury twarzy w czasie rzeczywistym w celu identyfikacji i redukcji ryzyka oraz zapewnienia wszystkim bezpieczeństwa”.