Każdy dzień przynosi nam nowe cele, postanowienia, czy konieczności podejmowania spontanicznych decyzji. Wiąże się to z wyrzeczeniami, wysiłkiem, reorganizacją dotychczasowego życia, a często i kosztami. Jaką rolę w finansowaniu potrzeb czy marzeń spełnia SMS?

Rozpoczęcie treningów we własnej siłowni, inwestycja w kompetencje językowe, zmiana auta, wakacje lub nieprzewidziane leczenie – przed większością z nas pojawiła się kiedyś konieczność szybkiego opłacenia określonego zamierzenia. Natychmiastowym zastrzykiem gotówki może być pożyczka, którą trafi na nasze konto bez wychodzenia z domu i wizyty w banku – dzięki wsparciu internetu i SMS-ów.

Kupno karnetu na siłownię to jeden ze sposobów na zmianę stylu życia, jednak wielu woli trenować w domowym zaciszu, dlatego decyduje się na zakup sprzętu do samodzielnego użytku – bieżni, rowerka stacjonarnego czy np. zestawu do treningu siłowego. Łatwy dostęp do nich ma często sprawić, że nie będziemy szukać wymówek od aktywności, które np. mogłyby wymagać czasochłonnych dojazdów. Co zatem robimy? Inwestujemy w swoją tężyznę i zdrowie.

Rozwój osobisty to kolejny aspekt, o który chcemy bądź po prostu musimy zadbać. Nauka języków obcych, rozpoczęcie kursu czy studium zawodowego może stać się impulsem do znalezienia bardziej intratnej posady, warunkiem awansu lub utrzymania pozycji zawodowej. Ponieważ nie samą pracą człowiek żyje, czasem po prostu chcemy od niej… uciec. Decydujemy się wówczas na atrakcyjne wakacje „last minute” lub po prostu już na początku roku planujemy letnie urlopy, decydując się na oferty typu „first minute”. Szybkie wakacje to szybki wydatek, z kolei odległa rezerwacja dokonana stosunkowo wcześnie choć pozwala zaoszczędzić nawet kilkaset złotych, to wymaga wpłaty zaliczki.

Każdy z tych kroków powinien być podjęty jeśli tylko mamy taką konieczność czy nawet ochotę. Oczywiście wiąże się to z wydatkami rzędu od kilkuset do kilku tysięcy złotych, jednak z pomocą mogą nam przyjść współczesne instytucje pożyczkowe i narzędzia.

Firmy pożyczkowe starają się w elastyczny sposób dostosowywać do potrzeb klientów. Dzięki rozwiązaniom FinTech (finanse i technologie), usługi finansowe można zamawiać bez wychodzenia z domu w oparciu o dostęp do sieci oraz powiadomienia SMS. Często wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie internetowej, podając też numer telefonu, na który wysyłany jest kod potwierdzający wybraną kwotę pożyczki, termin spłaty, a także sam numer telefonu i rejestrację. – SMS pomaga osobie, która stara się o pożyczkę, poprawnie przejść przez proces rejestracji. Klient otrzymuje np. przypomnienie w sytuacji, gdy nie dokończył rejestracji lub kiedy formularz wypełnił, ale nie wpłacił symbolicznego grosza potwierdzającego jego numer rachunku. Tą drogą informujemy również klienta o podjętej decyzji pożyczkowej, czy o przesłaniu koniecznej dokumentacji drogą e-mailową – mówi Edyta Godziek, PR& Marketing Manager Platformy SerwerSMS.pl.

SMS stanowi także wsparcie technologiczne dla firmy pożyczkowych, które dzięki krótkiej wiadomości tekstowej dysponują narzędziem przypominającym o zbliżającym się terminie spłaty. Za pomocą SMS-a można również kontrolować uregulowanie zobowiązania i prowadzić komunikację w tym procesie. SMS-em można też sprawnie przekazać wiadomości marketingowe, np. o aktualnych promocjach czy rabatach lojalnościowych. – W przypadku większej liczby klientów wykorzystanie rozwiązania systemowego to klucz do sprawnej komunikacji. Platforma SMS jako narzędzie do wysyłki wiadomości tekstowych sprzyja obniżeniu kosztów telekomunikacyjnych, zwiększa efektywność działu księgowego, ale też wpływa pozytywnie na wizerunek nowoczesnej firmy. To rozwiązanie, które usatysfakcjonuje pożyczającego i tego, kto tej pożyczki udziela – dodaje Godziek.