Na rynek wchodzi usługa Social WiFi, która daje dodatkową, istotną korzyść z udostępniania darmowego internetu. Dzięki niej właściciele restauracji, hoteli, centrów handlowych i innych obiektów z bezprzewodowym dostępem do sieci, będą mogli nawiązać kontakt ze swoimi klientami i następnie poinformować ich o nadchodzących eventach, promocjach czy przygotować dla nich specjalne oferty.

Przekształcenie Wifi w taką platformę komunikacji nie jest trudne. Wystarczy do routera podłączyć urządzenie Social WiFi. Odtąd klienci, którzy będą chcieli skorzystać z darmowego internetu, zostaną poproszeni o zalogowanie się za pomocą serwisów społecznościowych: Facebooka, Twittera, google id, NK, linkedIN lub adresu e-mail. Zostawią tym samym podstawowe dane kontaktowe, służące do dalszej komunikacji. Z Social WiFi mogą skorzystać wszystkie miejsca udostępniające klientom darmowe WiFi, m.in. restauracje, bary, hotele, centra handlowe, lotniska, kina, ośrodki sportowe, organizatorzy imprez masowych, urzędy, czy stacje benzynowe. Właściciele wielu takich obiektów do tej pory mieli ograniczone możliwości nawiązania stałego kontaktu z osobami, które korzystają z  ich usług.

„Social WiFi zostało pomyślane jako proste narzędzie umożliwiające zbudowanie społeczności wokół danego miejsca, poznania potrzeb klienta, zbadania jego satysfakcji, zachęcenia go do ponownego skorzystania z oferty. Ułatwi nawiązywanie długofalowych relacji z klientami – pozwoli zaprosić ich na specjalnie przygotowane akcje czy poinformować o przyznaniu rabatów. Komunikacja jest dwustronna i ma być satysfakcjonująca dla obydwu stron – klienci również mogą się komunikować z usługodawcą, zgłaszać swoje sugestie, czy ocenić poziom obsługi wypełniając ankietę. Liczba wysyłanych przez usługodawcę komunikatów została wstępnie ograniczona do 1 wiadomości miesięcznie. Dodatkowo, klient lokalu w każdej chwili może zrezygnować z subskrypcji informacji. – podkreśla Artur Racicki, współtwórca Social WiFi.