Sociomantic Labs, firma specjalizująca się w dostarczaniu spersonalizowanych reklam oraz nowoczesnych rozwiązań marketingowych dla największych światowych reklamodawców, rozpoczęła działalność w Chinach.

Chiny są nie tylko państwem z największą populacją na świecie, ale także z największą liczbą użytkowników internetu. Jak podaje Internet Live Stats, w 2014 roku w Państwie Środka z sieci korzystało 642 mln użytkowników. Reprezentują oni 22 proc. wszystkich użytkowników internetu na świecie, co daje więcej osób korzystających z sieci niż łącznie w USA, Indiach oraz Japonii. Według danych eMarketera wydatki na chińskie reklamy mobilne online wzrosły od 0,9 mld dolarów w 2013 roku do 13,9 mld dolarów w 2015 roku. Tak szybki wzrost pomógł Chinom prześcignąć Wielką Brytanię oraz Japonię i zostać drugim największym rynkiem reklamy mobilnej na świecie, zaraz po Stanach Zjednoczonych.

– Chiński e-commerce to najszybciej rozwijający się rynek na świecie. Szacuje się, że do 2018 roku wartość sprzedaży e-commerce w tym kraju przekroczy bilion dolarów i będzie stanowić ponad 40 proc. rynku światowego – mówi Maciej Wyszyński z Sociomantic Labs. – Wejście na tak strategiczny rynek daje naszej firmie olbrzymie możliwości. Jednym z priorytetów będzie dotarcie do chińskich użytkowników internetu ze spersonalizowanymi reklamami dostosowanymi do różnych urządzeń. W tym względzie Chiny wciąż stanowią niszę rynkową. My natomiast mamy świetne produkty, wspierane przez najlepszych specjalistów z branży – dodaje Wyszyński.