Sodexo On-site Services oferuje wykorzystanie Drona SDX w ramach szerokiego zakresu usług facilities management.

Dzięki wykorzystaniu DRONA SDX, w codziennej obsłudze nieruchomości, przy stosunkowo niewielkich nakładach finansowych, możliwe jest szybkie i precyzyjne zebranie informacji
z trudnodostępnych miejsc. A to nie jedyne zastosowanie. Urządzenie, pozwala na bezproblemowe inspekcje i oceny techniczne elewacji wysokich budynków bez konieczności rozstawiania ciężkiego sprzętu. Ponadto dzięki wykorzystaniu drona spada ryzyko związane z niebezpieczną pracą na wysokościach oraz w trudnych warunkach pogodowych. Dzięki dodatkowemu wyposażeniu np. w czujniki podczerwieni, doskonale sprawdza się także jako narzędzie do wykrywania strat ciepła budynków. DRON SDX, pozwala również na sporządzanie dokumentacji fotograficznej niezbędnej do oceny potencjalnych lokalizacji, monitorowanie rozległych obszarów peryferyjnych czy badanie integralności rurociągów gazu oraz urządzeń pokrewnych. Bezzałogowiec, jest także doskonałym uzupełnieniem statycznych kamer bezpieczeństwa. Może również zastąpić lub wspomóc pieszy i mobilny patrol w dużych obiektach handlowych, fabrykach, biurowcach czy parkach magazynowych. Monitorowanie na żywo całego terenu za pomocą drona, daje nie tylko możliwość szybkiego oraz przemyślanego reagowania i kierowania służb w odpowiednie miejsca, ale także znacznie obniża koszty związane z zatrudnieniem i utrzymaniem personelu.

Dron SDX to wyjątkowa oferta Sodexo. Ten sterowany drogą radiową, lekki i niewielki sprzęt może być używany wszędzie tam, gdzie trudno dotrzeć lub tam gdzie obecnie stosowane są śmigłowce, rusztowania czy wysięgniki. Jest zdecydowanie tańszy w eksploatacji, nie potrzebuje lotniska ani pasa startowego, a do jego obsługi wystarczy tylko jeden operator.