Sodexo Polska On-site Services podpisało z Unibail-Rodamco umowę o współpracy w zakresie kompleksowej obsługi technicznej najnowszej inwestycji dewelopera – Centrum Handlowego Wroclavia.

Jak podkreślają przedstawiciele Sodexo Polska, śmiały projekt architektoniczny i ambitne założenia biznesowe sprawiają, że CH Wroclavia jest wyjątkowym kontraktem w ponad 20-letniej historii usług technicznych firmy w Polsce. Ten niezwykły obiekt, ulokowany na terenie dawnego dworca autobusowego, zaskakuje nowoczesną architekturą: przeszklonymi wejściami i dachami, iluminowanymi, trójwymiarowymi elewacjami, naturalnymi formami i materiałami użytymi do jego wykończenia. Na ponad 200 tysiącach metrów kwadratowych (całkowita powierzchnia budynku) znajduje się 181 punktów handlowych, w tym 30 lokali gastronomicznych, a także 20 sal kinowych (w tym pierwszy we Wrocławiu IMAX), 2200 miejsc parkingowych, zaś w podziemiach budynku ulokowany został dworzec autobusowy. Aż 18% powierzchni najmu zostało przeznaczonych na rozrywkę i gastronomię. Dla spragnionych chwili odpoczynku i relaksu będzie czekał całoroczny ogród, który zajmie powierzchnię pond 4 tys. metrów kwadratowych. Najemcy powierzchni handlowej i biurowej zapewnią w sumie 1500 nowych miejsc pracy.

Budynek uzyskał międzynarodowy certyfikat ekologiczny BREEAM, który potwierdza wyjątkową przyjazność budynku dla jego użytkowników i środowiska w takich obszarach, jak emisja CO2, zarządzanie odpadami, zużycie wody, prądu, dostęp do świeżego powietrza, czy zrównoważone zarządzanie budynkiem.

We Wroclavii, wzorem innych centrów Unibail-Rodamco, takich jak Galeria Mokotów, Arkadia czy Warszawa Wileńska, znajdzie się miejsce dla miejskich pszczół, które będą zapylać rośliny rosnące na dachu i w okolicy Wroclavii, jak również dostarczać naturalny miód. Galeria i jej otoczenie są przyjazne dla osób poruszających się na rowerze i dla pasażerów komunikacji miejskiej.