SOFORT Banking wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i zyskuje kolejnego partnera. Do grona podmiotów udostępniających tę metodę płatności dołączył OSDW Azymut.

OSDW AZYMUT specjalizuje się w hurtowej sprzedaży książek oraz usługach dystrybucyjno-logistycznych na polskim rynku wydawniczo-księgarskim.Współpraca z SOFORT dotyczy prawie 200 księgarń internetowych (w tym naukowych) działających w ramach świadczonej przez OSDW AZYMUT usługi hostingowej, ich przedstawicielstw stacjonarnych należących do spółki oraz księgarń współpracujących. Dla wszystkich tych podmiotów SOFORT Banking stał się pierwszą opcją płatności elektronicznej.

– Podjęcie współpracy z OSDW AZYMUT to bardzo dobra wiadomość dla fanów literatury w całym kraju. Dzięki temu zyskali oni możliwość nabywania książek w wielu e-księgarniach w sposób bardzo prosty, ale zarazem szybki i bezpieczny. Kooperacja z tak dużym i ważnym podmiotem, jakim jest OSDW AZYMUT, stanowi dla nas również powód do dumy i istotny krok w dalszym umacnianiu pozycji SOFORT w Polsce – powiedziała Dagmara Kruszewska, Country Manager SOFORT w Polsce.

Wdrożenie do systemu sprzedaży SOFORT Banking pozwoli również usprawnić i rozwinąć działalność e-commerce spółki. – Korzystanie z SOFORT to nie tylko udostępnienie klientom atrakcyjnej metody płatności ułatwiającej dokonywanie zakupów przez Internet. Z naszej perspektywy jest to także istotna zmiana dla usługi hostingowej, którą świadczymy . Rozwiązania tego typupomagają wzmacniać naszą pozycję na bardzo konkurencyjnymrynku e-commerce. Z punktu widzenia sprzedawcy udogodnienia, takie jak: bezpośredni transfer środków na konto, szybsza realizacja zamówień, obsługa urządzeń mobilnych oraz konkurencyjne prowizje, są ważnymelementem przyczyniającym się do rozwoju biznesu w Internecie. W ten sposób lepiej odpowiadamy na potrzeby klientów, poprawiamy płynność spółki, a także możemy oferować towar taniej – skomentował Michał Wachnicki, szef sprzedaży detalicznej w OSDW AZYMUT.

OSDW AZYMUT w ofercie posiada ponad 120tys. tytułów. Są wśród nich publikacje z bardzo wielu dziedzin – książki naukowe, akademickie, edukacyjne, beletrystyka, literatura dziecięca, a także książki ilustrowane. Oprócz tego firma sprzedaje multimedia, puzzle, gry planszowe i logiczne, zabawki, artykuły szkolne, papiernicze oraz sprzęt sportowy i turystyczny.Przedstawiciele firmy liczą, że wdrożenie SOFORT wpłynie również pozytywnie na funkcjonowanie nowoczesnego centrum logistycznego w Strykowie, które obecnie umożliwia realizację 70 tys. linii zamówień w ciągu doby.Centrum służy również partnerom OSDWAzymut, którzy mogą czerpać korzyści z outsourcingu gospodarki magazynowej zarówno w zakresie przyjęcia dostaw i składowania towarów z uwzględnieniem ich parametrów, jak i prowadzenia ewidencji towarowej ibieżącego raportowania w zakresie stanów magazynowych.