Wasz Sklep SPAR – należący do SPAR Group wyłączny operator licencji SPAR na terenie Polski – uruchomił nowe centrum logistyczne w Czeladzi. Powierzchnia magazynu wynosi około 8800 m² – aż 4000 m² stanowi cześć chłodzona, kolejne 4000 m² przeznaczone jest na artykuły suche, a pozostałe 800 m² na pomieszczenia administracyjno-socjalne. Magazyn wybudowany został w nowoczesnej technologii, z uwzględnieniem aspektów środowiskowych i uzupełni infrastrukturę logistyczną sieci SPAR realizowaną przez główne centrum dystrybucyjne zlokalizowane pod Poznaniem.

Centrum posiada świetną z punktu widzenia logistycznego lokalizację w okolicach Sosnowca i będzie zaopatrywało placówki partnerów z południowej i południowo-wschodniej części Polski. Do dyspozycji detalistów SPAR docelowo będzie 1600 SKU – w tym około 750 SKU artykułów suchych i 850 SKU produktów świeżych. Sieć sklepów przygotowała szeroką ofertę asortymentową produktów najbardziej znanych producentów z danej branży. Magazyn pozwoli rozbudować sieć sklepów SPAR w Polsce. Wasz Sklep SPAR zakłada 400 placówek w ciągu 5 lat – na bazie sklepów Piotr i Paweł, a także w oparciu o nowe umowy z niezależnymi detalistami. Obecnie sieć SPAR obejmuje ponad 210 sklepów, a rocznie dołączać będzie około 50 nowych lokalizacji.

“Sieć sklepów SPAR rozrasta się – ważnym elementem naszej infrastruktury są także centra logistyczne odpowiedzialne za płynne dostawy towarów do sklepów. Właściwe zaopatrzenie jest przewagą konkurencyjną sieci SPAR we wszystkich krajach, słyniemy też z szerokiej oferty produktów świeżych. Dlatego tak duża powierzchnia jest chłodzona i dedykowana właśnie temu wymagającemu asortymentowi. Taka infrastruktura pozwoli obsłużyć pięcioletni plan rozwoju, który jawi się bardzo optymistycznie. Zakładamy, że rocznie będzie dołączać do nas przynajmniej 50 nowych sklepów. Tym samym w ciągu czterech lat sieć obejmie ponad 400 placówek. Nasi partnerzy otrzymują szeroką ofertę świeżych warzyw i owoców oraz innych artykułów spożywczych wysokiej jakości w atrakcyjnych cenach. Nie boimy się też małych miast – na każdy format i rozmiar sklepu mamy pomysł. Działamy, jak krawiec – skroimy ofertę, jak garnitur na zamówienie. Sklepy SPAR z założenia mają być maksymalnie dopasowane do oczekiwań klientów w miejscu, w którym działają. Najważniejsze dla nas jest, by być blisko lokalnych społeczności. Taki model działania – przy wsparciu naszych partnerów detalicznych – wprowadzamy w całej Polsce” – powiedział Tomasz Syller, dyrektor zarządzający, członek zarządu Wasz Sklep SPAR.