Mastercard poinformował o ofertach specjalnych przygotowanych z myślą o konsumentach w ramach kampanii edukacyjnej „Warto Bezgotówkowo”, której kulminacja przypada na dni 16-20 października. Inicjatywa ta, podjęta przez Koalicję na Rzecz Obrotu Bezgotówkowego i Mikropłatności oraz objęta patronatem przez Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Finansów, ma na celu zachęcać konsumentów do korzystania z płatności bezgotówkowych. Mastercard w ramach kampanii zaoferuje użytkownikom programu lojalnościowego Mastercard Priceless Specials dodatkowe punkty za zakupy, zaś korzystającym z aplikacji SkyCash – bilety na komunikację miejską za połowę ceny. Włączenie się firmy w inicjatywę „Warto Bezgotówkowo” stanowi element długofalowej strategii Mastercard nakierowanej na popularyzację płatności bezgotówkowych w Polsce.

W dniach 16-20 października br. uczestnicy programu Mastercard Priceless Specials otrzymają punkty za zakupy zrobione nie tylko u ponad 60 stałych partnerów programu, ale też w dowolnym innym stacjonarnym punkcie handlowo-usługowym lub sklepie internetowym w Polsce. Za każde wydane 5 PLN konsument otrzyma 1 pkt, a zebrane w ten sposób, dodatkowe punkty będzie mógł wymienić na atrakcyjne nagrody z katalogu. Warunkiem jest dokonanie płatności kartą Mastercard zarejestrowaną w programie.

Dodatkowo, w Dniu Płatności Bezgotówkowych, który przypada na 19 października, użytkownicy aplikacji mobilnej SkyCash za dowolny, jednorazowy bilet komunikacji miejskiej do 7 PLN zapłacą połowę ceny, jeśli opłaty dokonają kartą Mastercard zarejestrowaną w aplikacji. Promocja obejmie wszystkie 64 miasta, w których działa SkyCash, i będzie dostępna do wyczerpania przewidzianej puli biletów. Jest to kolejna tego typu akcja, obok trwającej od początku października promocji mPay, w której pasażerowie mogą otrzymać bilet za złotówkę, jeśli płatności dokonają za pośrednictwem portfela cyfrowego Masterpass.