Najnowsze badanie wykonane przez Ipsos na zlecenie PayPal pokazuje, że w 2016 roku Polacy masowo korzystali z płatności P2P. W ciągu ostatnich 12 miesięcy, 33% polskich respondentów wysłało pieniądze do znajomych i/lub rodziny, a 28% odebrało w ten sposób przelewy od najbliższych. W tym samym czasie, rola natychmiastowych płatności rośnie również w biznesie: prawie połowa respondentów (46%) skorzystała z płatności P2P w celu opłacenia e-zakupu produktów i/lub usług w kraju i za granicą.

Widząc rosnącą potrzebę dostępu do szybkich, bezpiecznych i wygodnych płatności, we wrześniu 2015 roku PayPal wprowadził w Polsce nowe rozwiązanie P2P – PayPal.Me. Umożliwia ono swoim użytkownikom finalizację procesu płatniczego za pomocą kliknięcia w spersonalizowany link i szybkie logowanie do konta PayPal. Równocześnie, nie wymaga ona pamiętania adresu e-mail lub wpisywania szesnastocyfrowego numeru karty kredytowej i pozostałych informacji niezbędnych do przeprowadzenia tradycyjnej transakcji.

Wygoda akceptowania szybkich płatności poprzez spersonalizowany link może być prawdziwy przełomem dla niemal każdego rodzaju działalności biznesowej, w tym e-sklepów, dostawców i sprzedawców działających poprzez media społecznościowe, jak również dla organizacji charytatywnych.

PayPal.Me pozwala swoim użytkownikom na 77 rynkach na całym świecie wysłać szybkie polecenie zapłaty za pomocą linku PayPal.Me i poprawia jakość doświadczenia zakupowego w przypadku sprzedaży np. na forach internetowych i platformach społecznościowych. Proces finalizacji transakcji w czasie rzeczywistym staje się o wiele prostszy dzięki spersonalizowanemu linkowi, a konsumenci o wiele łatwiej zapamiętują wybrane marki i chętniej odwiedzają ich platformy.

Jak działa PayPal.Me?

  1. Personalizuj – wpisz wybraną nazwę użytkownika i stwórz indywidualny link PayPal.Me. Nie masz konta PayPal? Zarejestruj się teraz!

  2. Podziel się – podziel się swoim spersonalizowanym linkiem z klientami dodając na końcu odpowiednią kwotę, np. wyślij link PayPal.Me/businessname/25, aby uzyskać 25 złotych.

  3. Zarabiaj – klienci po kliknięciu w link, logują się do systemu PayPal, aby sfinalizować płatność. Pojawi się ona na koncie PayPal zaraz po jej przesłaniu.

Sprawdź warunki korzystania z usługi: link.