Proces konsolidacji spółek informatycznych Infinite i Emperia Info, należących do Grupy Handlowej Emperia, został zakończony z końcem grudnia.

Strategiczna decyzja o połączeniu dwóch spółek informatycznych należących do Grupy Handlowej Emperia została podjęta w sierpniu 2012 r. Celem było stworzenie jednego podmiotu, który zajmie silną pozycję rynkową w sektorze nowoczesnych systemów informatycznych segmentu detalicznego pod względem różnorodności oferowanych produktów oraz wysokiej jakości świadczonych usług.

Infinite rozpoczęła realizację nowej strategii rozwoju, która ma zwiększyć zyski i przychody w kolejnych latach. Spółka jest obecna na rynku polskim i rynkach zagranicznych kontynuując wcześniejszą działalność oraz pozyskując nowe kontrakty. W grudniu 2012 r. zapadła decyzja o przedłużeniu kontraktu na obsługę systemów informatycznych firmy logistycznej Tradis, należącej obecnie do Grupy Eurocash. Od listopada 2012 r. Infinite nawiązało współpracę z Auchan Rumunia, w wyniku której blisko 500 jego dostawców zostanie podłączonych do elektronicznej komunikacji poprzez system EDInet.