Spółka SUEZ Małopolska, wchodząca w skład międzynarodowej grupy SUEZ ENVIRONNEMENT, poszukując nowoczesnych rozwiązań w prowadzonej działalności, postawiła na wdrożenie systemu Mobile Device Management przy współpracy z firmą Innergo Systems. Rozwiązanie to zapewnia zarządzanie urządzeniami przenośnymi z centralnego panelu. Dzięki niemu dostępne są funkcje takie, jak: egzekwowanie zasad zabezpieczeń urządzeń, wdrażanie oprogramowania i aplikacji oraz zdalne rozwiązywanie problemów na żywo. Skraca to znacznie procesy zarówno od strony administratora jak użytkownika.

W ramach projektu spółka Innergo Systems wyposażyła pracowników biurowych SUEZ Małopolska w smartfony Apple (iPhone5S), które wykorzystując rozwiązania MDM współpracują z istniejącymi systemami grupy SUEZ. Była to część większego planu rozwoju oraz projektu skrócenia niektórych procesów zachodzących w przedsiębiorstwie. Dzięki centralnemu administrowaniu z jednego panelu ułatwiono zarządzanie oraz zapewniono bezpieczeństwo urządzeniom w organizacji.

Oprócz dostawy i wdrożenia przeszkolono personel IT oraz podpisano umowę serwisową, w ramach której Innergo Systems zapewnia m.in. wsparcie wdrożeniowe, urządzenia zastępcze na czas naprawy, serwis urządzeń Next Business Day, prowadzenie historii serwisowej oraz wsparcie użytkowników końcowych.

Kolejnym etapem współpracy były testy iPadów w pojazdach SUEZ Małopolska, polegające na weryfikacji działania aplikacji do zarządzania pracą w terenie. Używana aplikacja jest częścią dużego systemu do zarządzania odpadami. Cały system odpowiada za procesy zachodzące w SUEZ na wielu płaszczyznach tej organizacji – planowanie, realizacja i koordynacja prac brygad, obsługa klienta.

Kierowcy przy użyciu iPadów mają możliwość optymalizacji swojej pracy. Sprawnie wyznaczane zadania w czasie rzeczywistym, wyznaczanie ścieżek dojazdów oraz szybkie reagowanie na zachodzące w trakcie pracy zmiany i wydarzenia to jedne z najważniejszych funkcji wykorzystywanych w tym rozwiązaniu. Na każdym etapie pracy kierowcy mają wgląd w szczegóły zleceń oraz ewentualne zmiany, które w innych warunkach mogłyby zakłócać płynność pracy i wpływać na jej efektywność.

Dodatkowo iPady zostały zabezpieczone specjalnymi etui w pełni chroniącymi urządzenia w przypadku upadku lub zalania. Uchwyty mocowane w pojazdach umożliwiają łatwą pracę także w trakcie jazdy, bez generowania niepotrzebnego zagrożenia związanego z koniecznością trzymania sprzętu elektronicznego w rękach.

Innergo Systems jako pierwsza i jak do tej pory jedyna firma w Polsce otrzymało status Apple Authorised Systems Intergrator. Podkreśla to tym samym wysoki poziom firmy w zakresie eksperckiej wiedzy o technologii producenta oraz posiadanych zasobach i doświadczeniu jako integrator ICT.