Odpowiadając na potrzeby i oczekiwania klientów BillBird wciąż rozwija i udoskonala swoją ofertę. Wśród nowości wprowadonych na polski rynek warto wymienić usługi doładowań energetycznych, doładowań kart przedpłaconych oraz doładowań do zakupów przez internet (wirtualny pieniądz). Wśród nowych produktów znalazła się także platforma do zarządzania procesem e-fakturowania www.mojerachunki.pl, przeznaczona dla klientów biznesowych. Jednym z najnowszych rozwiązań proponowanych klientom sklepów i punktów usugowych jest sprzedaż usług loteryjnych tj. gier liczbowych i loterii pieniężnych w systemach kasowych.

Od prawie trzydziestu lat GTECH Corporation projektuje i dostarcza innowacyjne systemy loteryjne i rozwiązania technologiczne, rozpoczynając od dostaw terminali, ich instalacji i konserwacji, po szkolenia sprzedażowe, wsparcie marketingowe, serwis, obsługę „gorącej linii” oraz montaż i utrzymanie sieci telekomunikacyjnej.

W ramach oferowanych usług firma zapewnia również projektowanie gier dla różnorodnych kanałów dystrybucji.

W ofercie GTECH znajdują się także usługi finansowe i parafinansowe, a firma zaliczana jest do światowych liderów w zakresie instalacji video loterii.

W swoich rozwiązaniach GTECH stosuje unikalny system centralnego zarządzania terminalami VLT, pozwalający na monitorowanie zdarzeń, które miały miejsce w całej sieci, co może mieć ogromne znaczenie dla uniknięcia uzależnienia od gry).  W Polsce od 1991 roku GTECH jest operatorem systemu loteryjnego Totalizatora Sportowego.

GTECH Poland jest częścią międzynarodowej firmy – GTECH Corporation, wchodzącej w skład Lottomatica Group.

BillBird jest częścią korporacji GTECH LOTTOMATICA – globalnego potentata na rynku technologii informatycznych.

BillBird już od 11 lat umożliwia wygodne, bezpieczne i tanie opłacanie domowych rachunków w placówkach handlowych i punktach usługowych, a dzięki sieci terminalowej VIA™ jest największym i najdłużej działającym dostawcą usług finansowych (Moje Rachunki, Moje Przekazy), usług doładowań telekomunikacyjnych (Moje Doładowania) i innych usług komercyjnych prowadzonych w terminalach POS i systemach kasowych w Polsce.