Stadion Energa Gdańsk wdrożył inteligentne WiFi, które pozwala na komunikację ze wszystkimi użytkownikami podłączonymi do sieci, na przykład kibicami lub uczestnikami konferencji. Jest to pierwsze tego typu wdrożenie na polskim stadionie.

Stadion Energa Gdańsk to również miejsce organizacji konferencji, podczas których użytkownicy mogą otrzymywać pocztą elektroniczną tzw. Pakiet konferencyjny, czyli zestaw informacji o wydarzeniu, na przykład program i biogramy mówców. Na ekranie powitalnym organizator konferencji może wyświetlać dowolne informacje niezbędne dla jej uczestników. Dodatkowo, jeżeli uczestnicy zalogują się za pomocą adresu e-mail czy Facebooka mogą dostać na ten adres zestaw dodatkowych materiałów po zakończeniu konferencji.

Smart WiFi ma zastosowanie również podczas meczów, zarówno jako kanał informacji jak i narzędzie do przeprowadzenia niestandardowych akcji, np. konkursów.

Niezależnie od rodzaju wydarzenia, ludzie w dobie mediów społecznościowych lubią oznaczyć swoją lokalizację i pochwalić się ciekawą aktywnością, dlatego szukają dostępu do WiFi. Podczas eventów masowych zdarza się, że stacje bazowe sieci komórkowych są przeciążone i proste czynności jak wysłanie zdjęcia na Facebooku są utrudnione – wtedy WiFi jest niezbędne.

Za wdrożenie na stadionie Energa Gdańsk odpowiada firma Social Wifi.