22 grudnia 2021 r. Stage Capital, europejski inwestor specjalizujący się w rynku wtórnym nieruchomości, nabył trzy centra handlowe w Polsce znajdujące się wcześniej w portfolio Pradera Central European Fund. Przejęcie odbyło się w imieniu Stage Capital Laurel II, drugiego funduszu Stage Capital, i zostało sfinansowane dzięki środkom zarządzanym przez Glendower Capital.

Obiekty stanowiące przedmiot transakcji zlokalizowane są w trzech polskich miastach: Łodzi (Centrum Handlowe Pasaż Łódzki), Koninie (Galeria Nad Jeziorem) oraz Gdańsku (Centrum Handlowe Osowa) i zajmują łącznie ok. 75 000 mkw. powierzchni.

James Huckle, Partner Stage Capital:
„Cieszymy się, że nabyliśmy trzy dobrze prosperujące obiekty handlowe z atrakcyjnymi stopami zwrotu. Dodatkowo, zarówno przedmiot ich działalności, jak i lokalizacja, stanowią pola, w których zdobyliśmy już duże doświadczenie. Zgodnie z naszą ogólną strategią – znaleźliśmy rozwiązanie zapewniające płynność finansową w bardzo skomplikowanej transakcji w wymagającym sektorze. Nadal dostrzegamy duży potencjał w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej i analizujemy dalsze możliwości inwestycyjne”.

Stage Capital Laurel II to drugi z funduszy Stage Capital, a nowe portfolio centrów handlowych stanowi pierwsze nabyte aktywa. Stage Capital poszukuje kolejnych możliwości inwestycyjnych na rynku nieruchomości komercyjnych.

Graham Thomas, Partner Zarządzający Stage Capital:
„Poczyniliśmy ogromne postępy w naszym pierwszym funduszu, który obecnie zmierza do osiągania zwrotów plasujących nas w top 10% najlepszych wyników funduszy. Dlatego cieszymy się, że możemy kontynuować dotychczasowe sukcesy, wchodząc w nowe inwestycje wpisujące się w nasze silne strony, którymi są transakcje złożonych portfeli w sektorach, w jakich mamy duże doświadczenie. Jesteśmy już w trakcie analizy kolejnych przedsięwzięć umożliwiających nam podtrzymanie tempa inwestowania”.

W transakcji Stage Capital doradzały spółki Dentons (kwestie prawne), Sierra Balmain (kwestie handlowe i techniczne) oraz EY (finanse i podatki). Z kolei Pradera Central European korzystała z prawnego doradztwa Greenberg Traurig. Transakcję od strony komercyjnej przeprowadziła firma JLL.