Asseco Data Systems wprowadza na rynek markę „Cloud by Asseco”. Jest to odpowiedź na rosnące potrzeby przedsiębiorców na rozwiązania oparte o technologię cloud. Strategia rozwoju to połączenie dotychczasowych kompetencji i doświadczeń Asseco w tworzeniu rozwiązań chmurowych z możliwościami wynikającymi z własnego zaplecza technologicznego i współpracy z największymi dostawcami chmury publicznej.

Wartość światowego rynku usług chmurowych wyceniana jest dziś na 250 mld USD. Jednocześnie prognozuje się podwojenie tej kwoty w ciągu najbliższych 2 lat. Globalny trend wzrostu wartości rynku usług chmurowych jest coraz bardziej odczuwalny jest również w Polsce. Krajowy rynek chmury rośnie kilka razy szybciej niż cały rynek IT. Dynamicznie wzrasta m.in. zapotrzebowanie przedsiębiorców na dedykowane i hybrydowe rozwiązania oparte o chmurę.

„Dwa lata temu Asseco Data Systems, wprowadziło na polski rynek innowacyjny, mobilny e-podpis w chmurze. Teraz startujemy z kompleksową ofertą pod marką „Cloud by Asseco”. Naszym celem na najbliższe lata jest wejście do grona liderów w dziedzinie usług związanych z przechodzeniem do chmury i korzystaniem z tej technologii. Stworzenie marki „Cloud by Asseco” to z perspektywy spółki naturalny krok w rozwoju – w 2018 przychody Grupy ze sprzedaży w tym obszarze wyniosły ponad 300 mln PLN” – powiedział Andrzej Dopierała, Prezes Zarządu Asseco Data Systems.

„Inwestycja w chmurę to długotrwały i wieloetapowy proces. Z naszych doświadczeń wynika, że dla klientów równie istotna jak wybrana technologia, jest marka partnera, który będzie odpowiedzialny za cyfrową transformację ich firmy. Oczekują wiarygodnego, doświadczonego partnera, który zagwarantuje długofalową współpracę. Wieloletnie doświadczenie zespołu Asseco Data Systems, które zdobyliśmy realizując dziesiątki złożonych projektów IT oraz własne zaplecze technologiczne w postaci centrów danych jest dla nich gwarantem sprawności i indywidualnego podejścia do każdego z realizowanych projektów” – powiedział Marcin Lebiecki, Dyrektor Pionu Usług Cloud i Centrum Danych w Asseco Data Systems.

Oferta „Cloud by Asseco” oparta jest o model multicloud. Asseco Data Systems jest strategicznym partnerem globalnych dostawców chmury takich jak Microsoft, Amazon oraz Oracle. Integrację rozwiązań opartych o chmurę publiczną uzupełnia oferta zaawansowanych technologicznie rozwiązań w modelu hybrydowym, które dzięki doświadczeniu i własnej infrastrukturze opartej o 3 centra danych w Polsce, projektowane są pod indywidualne potrzeby klientów.

Asseco Data Systems SA produkuje i rozwija rozwiązania informatyczne dla m.in. sektora administracji samorządowej, branży leasingowej, dostarcza usługi przetwarzania danych, a także szkolenia i systemy zarządzania kapitałem ludzkim. Specjalizuje się też w usługach bezpieczeństwa i zaufania oraz komunikacji masowej. Współpracuje zarówno z biznesem, jak i jednostkami administracji publicznej. Firma powstała w 2016 r. z połączenia kompetencji 6 spółek z Grupy Asseco (ADH Soft Sp. z o.o., CK Zeto SA, Combidata Sp. z o.o., Zeto Bydgoszcz SA, Unizeto Technologies SA, Otago Sp. z o.o.) oraz Pionu Infrastruktury Asseco Poland SA. Każda z firm, która weszła w jej skład ma za sobą kilkadziesiąt lat obecności na polskim rynku.