Firma SumUp wprowadza na rynek terminal Chip&PIN – mobilny terminal oparty o technologię mikroprocesorową i autoryzację transakcji kodem PIN. Partnerami SumUp w Polsce są InPost Finanse oraz Idea Bank. InPost Finanse będzie oferował usługę obecnym klientom korporacyjnym poszukującym rozwiązania mobilnej akceptacji kart płatniczych. Idea Bank będzie kierować usługę do głównej grupy docelowej SumUp, czyli małych i średnich przedsiębiorstw. Bank będzie informował o możliwościach korzystania z najnowszego rozwiązania za pośrednictwem m.in. swojej strony internetowej czy kampanii social media.

Usługa SumUp jest dostępna w modelu Pay-as-you-go, czyli bez abonamentu i długich umów, z opłatą 2,25% od transakcji. Terminal PIN+ będzie można kupić za 295 zł brutto.

Polska wraz ze Szwajcarią są pierwszymi krajami, w których dostępne jest urządzenie PIN+ w wersji beta. W kolejnych tygodniach PIN+ ma trafić do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch a następnie Hiszpanii.

– Stworzenie własnego mobilnego terminala płatniczego jest odpowiedzią na brak satysfakcjonujących urządzeń na rynku, które by odpowiadały wymogom bezpieczeństwa oraz funkcjonalności dla małych i średnich przedsiębiorców – twierdzi Maximilian Stella, dyrektor zarządzający SumUp w Polsce.

PIN+ oferuje możliwość łączenia się poprzez kabel audio jack lub Bluetooth Low Energy. PIN+ jest ładowany za pomocą wymienialnych baterii, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą być jeszcze bardziej mobilni i obsługiwać płatności w każdym czasie i miejscu. PIN+ oferuje możliwość akceptacji wszystkich najpopularniejszych kart debetowych i kredytowych w tym Visa, VPAY, MasterCard i Maestro. Transakcje są autoryzowane kodem PIN, a potwierdzenie zakupu dostarczane jest klientom przez SMS albo e-mail.

Terminal PIN+ posiada certyfikat MasterCard mPOS Program i jako pierwszy terminal w całości stworzony przez dostawcę usług mPOS, jest rekomendowany przez MasterCard.

Według Justyny Grycel, kierownika biura kart płatniczych w Idea Banku, urządzenie PIN + znajdzie szerokie zastosowanie w małych firmach usługowych, których miesięczne obroty nie przekraczają 20 tys. zł. Jej zdaniem, wielką zaletą urządzenia PIN+ jest jego mobilność.

Mali przedsiębiorcy bardzo często spotykają się z kontrahentami poza swoim biurem, nierzadko też świadczą usługi w domu klienta. Mając terminal Chip&PIN będą mogli przyjąć płatność w dowolnym miejscu – zauważa Justyny Grycel.