Boże Narodzenie to czas dekoracyjnego szaleństwa. Jak uniknąć kiczu i z niezliczonej ilości ozdób wybrać te, które stworzą gustowną przestrzeń w dobrym stylu? Już w najbliższą sobotę, 1 grudnia w Domotece odbędzie się wydarzenie „Święta w Dobrym Stylu”. Zobaczymy trzy zupełnie różne aranżacje, będące wynikiem współpracy przedstawicieli świata kultury i show businessu ze scenografem wnętrzarskich sesji zdjęciowych.

Specjalnie na okoliczność wydarzenia, w Domotece przygotowane zostaną trzy strefy w różnych stylach, które reprezentować będą zaproszeni do współpracy goście: Kasia Sokołowska, Daria Zawiałow oraz Karolina Malinowska i Olivier Janiak.
Kasia Sokołowska, reżyserka pokazów mody, jurorka programu Top Model opowie o tym, że jej Święta muszą być niepowtarzalne. Oryginalnej aranżacji stołu, którą pokaże w Domotece, towarzyszy duch eleganckich wielkich miast, takich jak Paryż, Nowy Jork i Warszawa. Tutaj liczy się detal, jakość materiałów, szlachetne dekoracje i dodatki.

Karolina Malinowska i Oliver Janiak stworzą w swojej strefie Święta w stylu nowoczesnej klasyki, która czerpie garściami z przeszłości, ale przetwarza ją na potrzeby współczesności. Opierając się na tradycji, szukamy sposobu na powiedzenie czegoś nowego. Naszym celem jest punkt równowagi: chcemy ciepła, bliskości, poczucia bezpieczeństwa, ale też niespodzianki. Upraszczamy nadmiar zdobień, klasykę przełamujemy nowoczesnymi dodatkami. Do tradycyjnej gamy kolorystycznej zapraszamy nowe odcienie. Sprawdzone rozwiązania testujemy w nowych konfiguracjach.

Daria Zawiałow, wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, laureatka 2 Fryderyków za debiutancki album „A kysz!” przygotuje stylizację awangardową. Awangardowe Święta i wnętrza wymykają się schematom. Tu nic nie jest pewne, żadna zasada nie jest bezpieczna. To my tworzymy własne reguły. Spodziewajmy się nieoczywistych kolorów i dekoracji, raczej prostoty niż bogactwa nadmiaru. Trochę teatru, trochę życia. Awangarda to szukanie nowych ścieżek, to sposób na przeżycie Świąt tak, jakby były pierwsze.

„Święta w Dobrym Stylu” z pewnością zainteresują miłośników wzornictwa. Na miejscu powstanie Pop-up Store yestersen z pięknymi przedmiotami vintage, a także współczesnymi akcesoriami. Oprócz unikatowych antyków, yestersen zaprezentuje dzieła współczesnych twórców. Obok klasycznych skandynawskich sideboardów czy kultowych foteli wingback znajdziemy tam również: akcesoria hiszpańskiej marki DOIY, aparaty fotograficzne Lomography czy plakaty z duńskiego Atelier CPH.

Poza prawdziwą, stylową ucztą, partnerzy wydarzenia przygotowali dla odwiedzających także mnóstwo ciekawych aktywności. Na warsztatach organizowanych we współpracy z kwiaciarnią Kwiaty&Miut będzie można stworzyć swój własny, świąteczny stroik, natomiast na stoisku Hello Calligraphy – ozdobić bombki i poznać sztukę kaligrafii. Będzie także możliwość wzięcia udziału w warsztatach pakowania upominków, organizowanych przez pracownię Dobrze się Składa i magazyn Usta.

Ponadto na odwiedzających czekać będą strefy: prac kreatywnych dla dzieci oraz Christmas Premium Sale, gdzie będzie można zaopatrzyć się w oryginalne dodatki i designerskie upominki świąteczne.

Całość atrakcji zwieńczona zostanie kameralnym koncertem Darii Zawiałow, który odbędzie się
o godzinie 19.30.

„Święta w Dobry Stylu” to wydarzenie otwarte dla wszystkich chętnych. Impreza w Domotece, mieszczącej się przy ul. Malborskiej 41 w Warszawie, potrwa od godz. 10.00 do 21.00.

Nad wydarzeniem „Święta w Dobrym Stylu” patronat medialny objęli: KMag, Elle Decoration, Usta, Co Jest Grane i Viva! Partnerami wydarzenia są firmy: Kwiaty&Miut, Hello Calligraphy, BoConcept, Panul, Steinway & Sons, Hurom, Odette, yestersen, Galeria Wnętrz, Miloo Home, Akademia Harmonika, NAP.

Organizatorem wydarzenia „Święta w Dobrym Stylu” jest Domoteka.

Domoteka to pierwszy w Polsce obiekt handlowy w całości dedykowany wyposażeniu wnętrz. Położona niespełna 20 minut od centrum Warszawy, posiada w swojej ofercie produkty ponad 600 marek z całego świata. Klienci Domoteki, poza wyposażeniem do wszystkich pomieszczeń domu czy mieszkania, znajdą tu także bogatą gamę usług, kompetentny personel, a przede wszystkim inspiracje i wiedzę wzorniczą. Podczas organizowanych w Centrum Wyposażenia Wnętrz Domoteka wydarzeń można zapoznać się z aktualnymi trendami, spotkać ekspertów z branży, obejrzeć ciekawe wystawy czy wziąć udział w warsztatach.