Święta w elbląskim centrum handlowym Ogrody widać już od pewnego czasu. W tym roku w galerii pojawiły się spektakularne dekoracje, które zdecydowanie wyróżniają się w skali regionu. Klienci Ogrodów – mali i duzi – mogą poczuć się jak w prawdziwej lodowej krainie.
Pierwsza gwiazdka – a właściwie całe gwiazdozbiory – rozbłysły na fasadzie centrum już w listopadzie. Do środka zapraszają wirujące płatki śniegu, wprowadzając klientów w świąteczną atmosferę jeszcze przed wejściem do sklepów.

Kojarzące się na co dzień z zielenią Ogrody w okresie przedświątecznym zamieniły się w baśniową krainę w niebiesko-purpurowych odcieniach. Wewnątrz galerii stanął zachwycający iluminowany zamek Świętego Mikołaja pełen tajemniczych zakamarków, które najmłodsi mogą odkrywać podczas każdej wizyty. Do zamku prowadzi lodowy labirynt będący polem do zimowych beztroskich zabaw bez konieczności marznięcia.

– Dopracowanie w najdrobniejszych szczegółach tej przyjaznej, rodzinnej przestrzeni było dla nas nie lada wyzwaniem – przyznaje Mariusz Gagatko z firmy Multidekor, która zaprojektowała i wykonała tegoroczne dekoracje Ogrodów. – Lodową krainę przez dwa tygodnie przygotowywał zespół złożony z siedmiorga doświadczonych rzeźbiarzy i dekoratorów – dodaje.

Świątecznej metamorfozy centrum dopełnia pięć pięknie ozdobionych choinek, do złudzenia przypominających naturalne świerki. Na klientów czeka też świąteczne monidło – każdy z odwiedzających może na chwilę zamienić się w ciasteczkowego ludzika i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Całe Ogrody aż błyszczą Świętami: w innych częściach galerii można spotkać 11 przestrzennych gwiazd wypełnionych bombkami, a także 21 złocisto-srebrnych zdobnych girland z karminowymi akcentami.

– W tym roku zdecydowanie postawiliśmy na magię Świąt. Chcieliśmy sprawić, aby przedświąteczne zakupy stały się dla naszych klientów nadzwyczajnym doświadczeniem. Baśniowe dekoracje sprzyjają rodzinnemu spędzaniu czasu – a przecież o to w tym okresie chodzi! – mówi Agnieszka Muż, asset manager Ogrodów.

Całkowity bilans tego wyjątkowego świątecznego przedsięwzięcia to aż 180 000 energooszczędnych punktów świetlnych LED i 2000 czerwonych bombek. Dekoracje będą cieszyć oczy klientów – zwłaszcza tych najmłodszych – aż do początku lutego.

Centrum Handlowe Ogrody to pierwszy, powstały w 2002 roku, kompleks handlowo-usługowy w Elblągu, którego rozbudowa zakończyła się w 2015 roku. Obecnie Ogrody to największa i najbardziej nowoczesna galeria handlowa w regionie, o powierzchni użytkowej 42 tys. mkw, ze 110 lokalami handlowo-usługowymi i restauracjami na dwóch poziomach, kompleksem kinowym, nowoczesnym konceptem fitness oraz trzypoziomowym parkingiem. Wśród najemców Centrum znajdują się między innymi: Carrefour, Multikino, Just GYM, H&M, KFC, McDonald’s, Media Markt, TK MAXX, Euro RTV AGD, Mango, Empik, CCC, Go Sport, Douglas, Smyk, Hebe, Rossmann. Inwestorem obiektu jest CPI Property Group Poland. Galerią zarządza Cushman & Wakefield.