Producent automatów paczkowych, SwipBox wprowadził 10-letnią gwarancję na baterie dla nowych, zewnętrznych urządzeń z linii Infinity.

Zaawansowane technologicznie, zewnętrzne automaty Infinity są obsługiwane za pomocą dedykowanej aplikacji poprzez Bluetooth i nie wymagają podłączenia do prądu. Dzięki temu ich instalacja jest łatwa oraz szybka, ponieważ nie ma potrzeby korzystania z zewnętrznego źródła zasilania ani połączenia z Internetem.

– Wiemy, że baterie w naszych automatach są w stanie wytrzymać nawet 10 lat. Na rynku pojawiło się jednak wiele sceptycyzmu, co do naszego stwierdzenia. Dlatego właśnie objęliśmy stosowane bateria gwarancją, aby pozbawić naszych partnerów jakichkolwiek wątpliwości, że warto nam zaufać. Jeśli z jakiegoś powodu bateria przestanie działać przed wskazanym okresem, po prostu zostanie przez nas wymieniona. Jest to bardzo łatwy proces, który może zostać zrealizowany przez każdego z nas – powiedział Jens Rom, CEO SwipBox.

Nowa, 10-letnia gwarancja na baterie wpisuje się w ogólną strategię SwipBox, której celem jest zapewnienie możliwie najniższego, całkowitego kosztu utrzymania automatów.

– Urządzenia Infinity zostały zaprojektowane w taki sposób, aby można było je zainstalować w mniej niż 10 minut. Nie wymagają dedykowanego zasilania, Wi-Fi, ani łączności mobilnej, co znacznie obniża koszty instalacji. Zasadniczo, potrzebują wyłącznie płaskiej powierzchni. Posiadamy ponad 400 automatów zainstalowanych na północ od koła podbiegunowego. Upewniliśmy się w ten sposób, że baterie działają zgodnie z oczekiwaniami nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach – dodał CEO SwipBox.

SwipBox zamknął 2022 rok z rekordową liczbą ponad 15 tysięcy wyprodukowanych automatów, co jest zasługą nowych, dużych kontraktów.

– Mamy nadzieję, że w 2023 roku będziemy rozwijać się w podobnym tempie, jak w latach ubiegłych. Nie widzimy powodu, dla którego trajektoria wzrostu nie miałaby być kontynuowana, tym bardziej że cały czas obserwujemy duże zainteresowanie naszymi produktami. Nasze plany są oparte na automatach Infinity, ale również narzędziu o nazwie „Generator lokalizacji”, który został wprowadzony na rynek w listopadzie – podsumował Jens Rom.

Generator lokalizacji opiera się na sztucznej inteligencji i jest narzędziem samouczącym, które wspiera firmy w poszukiwaniu odpowiednich lokalizacji dla swoich automatów. Łączy publiczne źródła danych, mapy czy Google Street View dla wzmocnienia wydajności w zakresie planowania gęstej sieci urządzeń.