Smanos X500 to nowy system alarmowy typu Plug & Play. Wszystkie dołączone akcesoria są domyślnie sparowane z centralką systemu, dlatego nie jest wymagana żadna dodatkowa konfiguracja – wystarczy zamontować czujnik ruchu oraz czujniki otwarcia drzwi/okien w odpowiednich miejscach.

Kontroler systemu X500 ma elegancką obudowę z dotykową klawiaturą i ekranem LCD, co ułatwia konfigurację i obsługę całego systemu. Dzięki obsłudze kart SIM (z dodatnim stanem konta) system X500 po wykryciu intruza w mieszkaniu wysyła powiadomienie za pomocą wiadomości SMS oraz połączeń głosowych. Obudowa z wykończeniem w kolorze fortepianowej bieli, wygodna dotykowa klawiatura oraz czytelny ekran LCD sprawiają, że cały system jest prosty w obsłudze oraz wpasowuje się w każde otoczenie. System umożliwia dowolną zmianę nazwy każdego identyfikatora RFID oraz czujnika, co ułatwia identyfikację użytkowników i miejsca uruchomienia alarmu.

Dzięki obsłudze kart SIM system Smanos X500 może działać jako telefon. Wystarczy wybrać numer za pomocą dotykowej klawiatury, aby nawiązać połączenie. Dodatkowa funkcja szybkiego wybierania przyda się w awaryjnych sytuacjach – pozwoli w sytuacji awaryjnej połączyć się z zapisanym numerem alarmowym. Po włożeniu zwykłej karty SIM z dodatnim stanem konta do odpowiedniego slotu w X500, system może być kontrolowany przez krótkie wiadomości SMS lub aplikację mobilną, dostępną zarówno w App Store jak i sklepie Google Play.

Centralka alarmowa otrzyma sygnał, kiedy czujnik wykryje ruch lub otwarcie drzwi/okna. System uruchomi alarm dźwiękowy przez wbudowaną syrenę i wyśle wiadomości SMS z powiadomieniem do wszystkich zapisanych numerów. W następnej kolejności system zadzwoni na zapisane numery. Jeżeli zamontujemy dodatkową syrenę, centralka wykorzysta ją do powiadomienia dźwiękowego.

Sugerowana cena detaliczna: 199 Euro