Jeden z wiodących na rynku dystrybutorów artykułów impulsowych, Lekkerland Polska, wdrożył aplikacją mobilną klasy SFA od Asseco Business Solutions by zwiększyć efektywność swoich działań sprzedażowych w terenie. Nowy system wspomógł codzienną pracę zarówno przedstawicieli handlowych Lekkerland Polska, jak i pracowników związanych z telemarketingiem.

Głównym celem wdrożenia programu Mobile Preselling Asseco Business Solutions była poprawa skuteczności zarządzania sprzedażą oraz logistyką Lekkerland Polska, dzięki wprowadzeniu wielu usprawnień w tych obszarach. Przede wszystkim rozwiązanie pozwoliło na przyspieszenie procesu przesyłu zamówień od klientów oraz zwiększyło płynność przepływu towarów, co w przypadku dostawy artykułów impulsowych jest kluczowe z punktu widzenia zarówno dostawcy, jak i klienta. Wdrożenie miało wpływ m.in. na to, iż Lekkerland Polska jest obecnie w stanie dostarczać swoje produkty, nawet z najodleglejszych zakątków Polski, w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia.

Dzięki systemowi Mobile Preselling przedstawiciele handlowi Lekkerland Polska otrzymali bieżący dostęp z każdego miejsca i o każdej porze (na urządzeniach mobilnych) do informacji handlowych dotyczących m.in. klientów, zamówień, produktów, zadań do wykonania oraz poziomu realizacji indywidualnych planów sprzedażowych. Program usprawnił przede wszystkim ich pracę w obszarze związanym z zamówieniami, umożliwiając takie działania handlowe jak nadawanie rabatów, ustalanie cen na podstawie dostępnych cenników (ceny wg magazynów, specjalne, stałe i wyprzedażowe, minimalne, itp.), ograniczenie asortymentu na zamówieniu u klienta, kontrolę marży oraz prowadzenie klienckiego programu lojalnościowego.

Rozwiązania mobilne Asseco Business Solutions to wiodące aplikacje typu SFA w Europie. Korzysta z nich obecnie ponad 21 tys. użytkowników w 21 krajach Zachodniej, Środkowej i Wschodniej Europy. Systemy od wielu już lat z powodzeniem wspierają przedsiębiorstwa operujące w branży FMCG, takie jak np. Nestle, Lotte Wedel, Wyborowa, Tchibo, Mondelez International, Hoop Polska, Lisner, Food Care, Kotanyi czy Hortex.