Rejestrowanie czasu pracy to nie tylko czynność ewidencyjna polegająca na śledzeniu obecności pracowników. To wspomaganie działu kadrowego, to droga do zdyscyplinowania zespołu
i efektywnego zarządzania. W strukturach, które korzystają z profesjonalnych systemów do rejestracji czasu pracy obecność pracowników jest monitorowana w czasie rzeczywistym, na bieżąco ewidencjonowane są nadgodziny, a dane są bezproblemowo eksportowane do programów kadrowo-płacowych.
Najnowsze urządzenia Safescan z serii TA-8000 łączy polskie menu, 3,5 calowy ekran TFT, łatwość montażu i wdrożenia. W zależności od modelu mamy do wyboru opcje wpięcia do sieci przez kabel bądź bezprzewodowo, funkcję kontroli dostępu oraz sterowania urządzeniami takimi jak np. alarm. Istnieje możliwość rejestrowania wejść i wyjść za pomocą kart RFID 125kHz, odcisków palca bądź obu tych metod. We wszystkich modelach możliwa jest dodatkowa autentykacja kodem PIN. Wybrane modele dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych.

„Rejestrowanie czasu pracy pracowników jest obowiązkiem każdego pracodawcy wynikającym z przepisów prawa. – informuje Michał Starościk, Product Manager ViDiS – Dotychczas przedsiębiorstwa korzystały głównie z systemów projektowanych od podstaw pod konkretne rozwiązania. To bywało kosztowne. Do wyboru były też typowe, przemysłowe systemy , których koszty wdrożenia w mniejszych firmach stawiały pod znakiem zapytania sens takiego wdrożenia. Dzięki systemom Safescan możliwe jest zastosowanie kompleksowego mechanizmu kontroli obecności i dostępu w przedsiębiorstwach, także z ograniczonym budżetem. System można rozwijać w miarę wzrostu zatrudnienia. Safescan jest też alternatywą dla tradycyjnych i często nieefektywnych metod takich jak podpisywanie listy obecności czy wysyłanie maili na początku i końcu dnia pracy. Oprócz podstawowej funkcjonalności system  pozwala tworzyć wygodne podsumowania i raporty ułatwiające miesięczne rozliczenia oraz zwiększa bezpieczeństwo pracowników.”

Systemy Safescan TA-8010 i TA-8015 korzystają z kart RFID. Każde z urządzeń oferuje rejestry na 3000 pracowników, dostęp do danych w czasie rzeczywistym i zaawansowane funkcje raportowania. Raporty można eksportować do Excela i programów płacowych. Safescan TA-8015 oferuje obsługę kilku terminali w ramach jednej sieci w budynkach z kilkoma wyjściami oraz kombinację trzech metod autentykacji kodu pin/karty. W razie alarmu pożarowego łatwo wygenerować listę obecności i kontrolować ją w czasie rzeczywistym dla większego bezpieczeństwa personelu.
Systemy Safescan TA-8020 i TA-8025 są wyposażone w czytniki linii papilarnych. Każdy z nich oferuje zaawansowane funkcje raportowania . Pierwszy z wymienionych gwarantuje kombinację dwóch metod autentykacji (kod pin/odcisk palca), zaś drugi kombinację trzech metod.

Systemy Safescan TA-8030 i TA-8035 mają czytnik kart RFID oraz czytnik linii papilarnych . Oprócz zaawansowanych funkcji zarządzania pracownikami oraz filtrów pracownik/ dział – urządzenia oferują systemy autentykacji oparte na  – kod pin/karta/odcisk palca.