Dla użytkowników platformy Shoper.pl, firma Quartic wprowadziła możliwość instalacji systemu rekomendacji QuarticON, tworząc prostą i przejrzystą aplikację, dostępną dla wszystkich swoich klientów.

Jednym z istotnych elementów wspierających sprzedaż są personalizacje. O rekomendacje QuarticON, swoją działalność poszerzyła jedna z największych i najszybciej rozwijających się platform e-commerse w Polsce.  Od 1 stycznia tego roku, dla blisko 10 000 tysięcy swoich klientów udostępnia aplikację dzięki której, już kilka tysięcy klientów korzystających z platformy, ma możliwość zwiększania sprzedaży aż do 25%.

Skuteczny silnik rekomendacji jest dzisiaj standardowym narzędziem, który powinien znaleźć się w każdym, dobrym sklepie internetowym. QuarticON nie tylko pozwala automatycznie zwiększać sprzedaż (dzięki personalizowanym rekomendacjom), ale też szybko pomaga klientom znaleźć produkt, który w danym momencie potrzebują. Kupujący doceniają sklepy, w których można przyjemnie robić zakupy. QuarticON to profesjonalny silnik rekomendacji, który na bazie analizy danych o zachowaniach użytkowników, automatycznie podpowiada im produkty, które mogą ich zaciekawić. Tysiące sklepów na całym świecie korzysta z naszego produktu; W Polsce, po nasze rozwiązanie sięgnęły już największe sklepy z branży e-commerce tj: Leroy Merlin, Wittchen czy Apart oraz kilkadziesiąt sklepów opartych o Shoper. Utworzona aplikacja pozwala w prosty sposób, bez konieczności angażowania osób z IT, zainstalować nasz silnik, oraz automatycznie konfiguruje najlepsze strategie rekomendacji produktów. Klient instaluje aplikację na swojej stronie internetowej, a co więcej, wszystko zajmuje kilka minut.  Zintegrowane ze sklepem oprogramowanie, analizuje każdego odwiedzającego użytkownika, tworząc profil klienta, dla którego system wysyła gotową propozycję zakupu dóbr komplementarnych.  Dla nas, współpraca z Shoper.pl to nowe możliwości, a  potwierdzeniem owocnej współpracy są zadowoleni klienci – mówi Paweł Wyborski Founder & CTO Quartic.

Uniwersalne i elastyczne oprogramowanie sklepu sprawdza się w każdej branży, a przedsiębiorcy otrzymują wachlarz narzędzi umożliwiający im sprzedaż. Zachęcony właściciel sklepu już po krótkim okresie czasu może zanotować  pożądany wzrost.

Od początku stycznia 2016 roku, kilkudziesięciu  klientów zdecydowało się wdrożyć dostępną  aplikację, osiągając konwersję do 10%, a CTR z  widgetów rekomendacyjnych- nawet do 5%. Nasze rekomendacje produktowe, zostały rozmieszczone i skonfigurowane w sklepie w oparciu o  wyselekcjonowane i przetestowane wcześniej praktyki.  Każdy, kto posiada sklep na platformie Shoper.pl, ma możliwość darmowego przetestowania naszej aplikacji w ciągu 14 dni– mówi Przemysław Mańkowski CEO w Quartic.