EDBAK, europejski producent mocowań do ekranów LCD i projektorów, zaprojektował szybę plexi Proscreen, która ochroni przed bezpośrednim kontaktem i możliwością zarażenia pomiędzy klientami i sprzedawcami lub współpracownikami w biurze.

Proscreen może być używany w biurach, urzędach, na stacjach benzynowych, w biurach typu open space, aptekach albo recepcjach ośrodków medycznych lub gdziekolwiek indziej, gdzie może dojść do bezpośredniego kontaktu pomiędzy sprzedawcami, klientami lub osobami pracującym przy biurkach obok. To sposób na zredukowanie ryzyka zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową: podczas mówienia, kaszlenia lub kichania. Edbak Proscreen sprawdza się szczególnie wtedy, kiedy niemożliwe jest utrzymanie rekomendowanego dystansu min. 1 metra, ponieważ utrudniałoby to porozumiewanie się.

Przezroczysty ekran plexi jest produkowany w dwóch rozmiarach (100 cm x 75 cm x 4 mm lub 50 cm x 75 cm 4 mm) i może być montowany do biurka lub stanowić element wolnostojący. Możliwe jest także zamówienie samego ekranu bez uchwytów.

Ekran EDBAK Proscreen zwiększa higienę i bezpieczeństwo w miejscu pracy i jest łatwy w utrzymaniu czystości.

Producent oferuje też możliwość dostosowania rozmiaru i grubości ekranu do indywidualnych wymagań zamawiającego.