Krajowy Integrator Płatności wprowadza na rynek nowy produkt RockPay, dzięki któremu sklepy internetowe mogą niemal natychmiast uruchomić sprzedaż przez aplikację mobilną.
Aplikacja RockPay nazywana jest przez jej twórców “mobilną galerią handlową”. Sklepy internetowe, które np. nie posiadają własnej firmowej aplikacji sprzedażowej, mogą uruchomić sprzedaż przez aplikację mobilną – informuje evigo.pl.

Dotyczy to tych sklepów, które są zintegrowane z systemem płatności Transferuj.pl oraz z jedną z porównywarek cenowych, np. z Ceneo. Obecnie aplikacja działa w wersji beta, premiera pełnej wersji będzie miała miejsce na przełomie roku.
Jeśli te dwa warunki są spełnione, sprzedawca może otworzyć swój sklep mobilny za pośrednictwem RockPay. Integracja odbywa się na podstawie dokumentacji, która przechowywana jest na koncie Transferuj.pl. Sklep internetowy, który jest zainteresowany uruchomieniem sprzedaży przez aplikację, otrzymuje fragment kodu, który musi wkleić na swojej stronie oraz dokumentację, zgodnie z którą może dokonać szybkiej integracji. Reszta dzieje się automatycznie.

RockPay obsługuje płatności Transferuj.pl, czyli innej marki Krajowego Integratora Płatności. Płacić można przelewem pay-by-link, za pobraniem oraz wkrótce za pomoca karty. Płatności przy odbiorze nie wiążą się z dodatkową opłatą jednak sklep musi organizować je samodzielnie. Od transakcji pobierana jest prowizja, która w przypadku pay-by-link wynosi od 2% do 3%.
Oprogramowanie, na którym działa RockPay zostało pierwotnie stworzone dla sklepu internetowego marki Piotr i Paweł. Teraz Krajowy Integrator Płatności rozszerza działanie aplikacji i udostępnia ją innym sprzedawcom.