Travelplanet.pl, czołowy polski multiagent turystyczny, wdrożył w swoim data center macierz typu all-flash firmy Huawei. Rozwiązanie to pozwoliło na 3-krotne przyśpieszenie procesu obsługi klienta, które jest kluczowe w sprzedaży internetowej, oraz uniknięcie kosztów związanych z rozbudową dotychczasowej infrastruktury.

Wybrane przez Travelplanet.pl rozwiązanie to Huawei All-Flash OceanStor Dorado V3, czyli najszybsza na świecie inteligenta pamięć w technologii all-flash, oferująca do 7 mln operacji wejścia/wyjścia na sekundę (IOPS) w niezależnych testach SPC1. Travelplanet.pl szukało rozwiązania, które sprosta przede wszystkim wymaganiom procesu obsługi klienta (CRM), ale również wirtualizacji kilkudziesięciu maszyn m.in. do obsługi systemu finansowo-księgowego oraz innych zadań zaplecza administracyjnego, wspomagającego kluczowe obszary działalności firmy. Dotychczasowo stosowana, tradycyjna macierz talerzowa, nie spełniała wysokich oczekiwań Travelplanet.pl. Najważniejszym problemem były zbyt duże opóźnienia, wysokie czasy dostępu oraz kończąca się pojemność. Firmie zależało również na wysokim poziomie obsługi i serwisie posprzedażowym.

Po wdrożeniu Huawei OceanStor Dorado V3, Travelplanet.pl zaobserwował 3-krotny wzrost wydajności systemu związanego z obsługą klienta (CRM). Ponadto, dzięki wbudowanej technologii kompresji i deduplikacji, all-flash od Huawei pozwolił na redukcję ilości zajętego miejsca o około 70%, przez co udało się uniknąć kosztów związanych z rozbudową poprzednio używanej macierzy.

„Wybraliśmy OceanStor Dorado V3, ponieważ wierzymy, że technologia all-flash to przyszłość pamięci masowych, która zagwarantuje nam bezpieczeństwo i ciągłość działania naszych kluczowych systemów” – powiedział Łukasz Sękowski, IT Manager w Travelplanet.pl. „Zależało nam, żeby przyspieszyć proces sprzedaży, który jest kluczowy w naszej działalności internetowej. Dzięki temu rozwiązaniu udało nam się poprawić wydajność systemu i zwiększyć ilość dostępnego miejsca. Nasz wybór poprzedziły testy rozwiązań od kilku producentów i Huawei okazało się w nich najlepsze ze względu na bardzo wysokie parametry techniczne i oferowaną cenę. Atutem sprzętu Huawei jest także możliwość kompresji i deduplikacji danych, bez żadnych dodatkowych opłat” – dodaje Łukasz Sękowski.

Partnerem Huawei odpowiedzialnym za dostarczenie sprzętu do Travelplanet.pl była firma ITWares.

Huawei All-Flash OceanStor Dorado V3, będący pierwszym w branży IT komercyjnym zastosowaniem pamięci masowych NVMe (Non-Volatile Memory Express), pozwala na pełne wykorzystanie możliwości technologii SSD, oferując 3-krotnie wyższą wydajność w przypadku aplikacji oraz zmniejszone opóźnienia do poziomu 0,5ms. Dzięki wbudowanej i dostępnej bez dodatkowych opłat kompresji i deduplikacji danych, macierz ta pozwala uzyskać 75% oszczędności kosztów operacyjnych, zachowując wskaźnik dostępności na poziomie 99,9999%.