Firmy MasterCard oraz Deutsche Telekom ogłosiły, że już w lipcu lub w sierpniu br. polski oddział T-Mobile uruchomi komercyjne usługi płatności zbliżeniowych NFC. Partnerami operatora ma być kilka lub kilkanaście banków. Według nieoficjalnych informacji w tym gronie znajdzie się m.in. PKO BP, Inteligo, Millenium, mBank i Polbank. W ofercie pojawi się na razie jeden telefon z certyfikowaną obsługą transakcji – będzie to Nokia 603. Kolejnym modelem, który obsłuży płatności ma być Samsung Galaxy S III.

Na starcie w Polsce w usłudze Mobile Wallet (lub MyWallet) będą dostępne tylko płatności z wybranej karty płatnicznej. W kolejnych miesiącach włączane będą kolejne opcje – mobilnego biletu we współpracy z ZTM oraz mobilnej karty kibica we współpracy z T-Mobile Ekstraklasa. W przyszłości będzie także możliwość aktywacji płatności poprzez przeczytanie kamerą QR-kodu. W Polsce T-Mobile nie planuje na razie wydawać własnej karty płatniczej – takie plany ma niemiecki oddział tego operatora.

Polski oddział T-Mobile odpowiada za ten projekt globalnie i to w Polsce będą hostowane rozwiązania, które zostaną wykorzystane w kolejnych oddziałach Deutsche Telekom. Polska została wybrana do tego projektu ze względu na bardzo rozbudowaną sieć akceptacji terminali z obługą płatności zbliżeniowych. Jest ich już w Polsce ponad 60 tys.