Allegro poprzez usługę Allegro Smart! chce zarówno zachęcić użytkowników do częstszych zakupów na tej platformie, jak i doprowadzić do wzrostu jednorazowo wydawanych kwot. Allegro premiuje w ten sposób dużych, profesjonalnych sprzedawców i szybką dostawę. Dla wielu klientów to walory ważniejsze od niskich cen produktów oferowanych chociażby na AliExpress – oceniają eksperci dla Wirtualnemedia.pl.

Udostępniona w poniedziałek opcja Allegro Smart! pozwala kupujących korzystać z dwóch pakietów wysyłek produktów zamówionych na Allegro: 365 w ciągu 12 miesięcy (kosztuje to 49 zł) lub 180 w ciągu 6 miesięcy (za 39 zł). Podstawowy warunek jest taki, że cena jednorazowych zakupów u jednego sprzedawcy musi wynosić minimum 40 zł. Usługa jest obecnie dostępna przy 30 mln ofert, czyli jednej trzeciej dostępnych na Allegro. Mogą ją oferować tylko zaufani sprzedawcy: ci ze statusem Super Sprzedawca lub minimum 98 proc. pozytywnych ocen.

Usługa umożliwia przesyłkę do Paczkomatów InPostu, punktów Ruchu, sklepów Freshmarket i Żabka, stacji Orlen oraz placówek Poczty Polskiej na terenie kraju. Ogółem to ponad 15 tys. punktów odbioru.