Posnet, lider w branży urządzeń fiskalnych oraz eService, lider rynku procesowania transakcji bezgotówkowych zawarli umowę o wzajemnej współpracy w zakresie oferowania urządzeń i rozwiązań dla przedsiębiorstw handlowych oraz usługowych. Pierwszym efektem jest opracowanie i wprowadzenie na rynek rozwiązania POSPAY, innowacyjnej oferty łączącej funkcjonalności terminala płatniczego oraz kasy i drukarki fiskalnej.

Głównym elementem rozwiązania POSPAY, jest pierwsze na polskim rynku urządzenie mobilne będące jednocześnie terminalem płatniczym, kasą i drukarką fiskalną. Zostało ono opracowane z myślą o zróżnicowanych wymaganiach i potrzebach współczesnego biznesu. Z powodzeniem spełnia wymagania typowe np. dla sklepów i punktów usługowych, lokali gastronomicznych, a także salonów kosmetycznych, gabinetów lekarskich czy kancelarii prawnych. Wytrzymałe akumulatory, niewielkie rozmiary i wykorzystanie mobilnej transmisji danych GSM lub sieci Wi-Fi sprawia, że POSPAY może pracować w dowolnym miejscu. Dzięki temu, będzie wygodnym narzędziem m.in. dla biznesu opierającego się na mobilności i pracy z klientem indywidualnym, np. specjalistów pracujących u klienta, trenerów personalnych, serwisantów, dostawców, a także mobilnych punktów gastronomicznych.

Głównymi modułami, z których składa się urządzenie są: drukarka fiskalna z wyświetlaczem i aplikacja sprzedażowa, opracowane przez konstruktorów Posnet oraz nowoczesny terminal płatniczy Smart D220 i autorska aplikacja płatnicza, których dostawcą jest eService. Oprócz możliwości pracy mobilnej, cechą wyróżniającą urządzenie jest też otwarte API umożliwiające integrację z dowolnym systemem kasowym.

Pierwsze urządzenia POSPAY trafią na rynek już w styczniu 2019 roku. Klienci będą mogli nabywać je w ramach innowacyjnej oferty łączącej sprzedaż drukarki fiskalnej i wynajem terminala. Dzięki temu znacznie obniża się koszt nabycia urządzenia.
Sprzedaż urządzeń POSPAY będzie realizowana za pośrednictwem sieci przedstawicieli firmy Posnet. Klienci będą mogli otrzymać je także z pełnym dofinansowaniem terminala – w ramach programu upowszechniania płatności bezgotówkowych – Polska Bezgotówkowa, którego aktywnym uczestnikiem jest eService.

– Posnet to nowoczesne i niezawodne urządzenia oraz doskonała sieć dystrybucyjna i serwisowa. Firma, która podobnie jak my, duży nacisk kładzie na wdrażanie innowacyjnych rozwiązań ułatwiających przedsiębiorcom prowadzenie biznesu. Jest dla nas naturalnym partnerem, z którym możemy zrealizować koncepcję wdrożenia oczekiwanego przez rynek, innowacyjnego rozwiązania łączącego dwa podstawowe aspekty prowadzenia biznesu. Sukces takiego przedsięwzięcia wymaga ścisłej współpracy pomiędzy agentem rozliczeniowym, a dostawcą kas fiskalnych. Dziś mogę powiedzieć, że naszym firmom udało się tego dokonać – dodaje Joanna Seklecka, prezes Zarządu eService.

– Przygotowując się do wprowadzenia na rynek naszego nowego produktu, poszukiwaliśmy solidnego partnera z sektora płatności bezgotówkowych. eService to lider w tej dziedzinie. Firmę wyróżnia wysoka jakość świadczonych usług oraz zaufanie, jakim cieszy się wśród klientów. Pozytywna reakcja eService na naszą propozycję stworzenia rozwiązania, łączącego świat fiskalny z płatnościami upewniła nas, że właśnie z nimi chcemy rozwijać ten projekt – mówi Robert Abramczuk, prezes Zarządu Posnet.

Opracowanie rozwiązania POSPAY i wdrożenie jego oferty rynkowej było możliwe dzięki zaangażowaniu i harmonijnej współpracy. Obie firmy widzą perspektywy dalszego rozwoju rozwiązań integrujących płatności bezgotówkowe z urządzeniami kasowymi, co sprawia, że są otwarte na możliwość rozszerzenia kooperacji. Współpraca dwóch doświadczonych liderów rynkowych gwarantuje, że wszystkie transakcje dokonywane i rejestrowane za pomocą POSPAY będą realizowane sprawnie i bezpiecznie.