Nowa aplikacja w portfolio UNIT4 TETA umożliwia pracownikom i menadżerom dostęp do dokumentów kadrowych z każdego miejsca na świecie i o każdej porze.

Dokumentacja kadrowa najczęściej udostępniana jest przez firmy w intranetach w postaci aplikacji webowych. Wraz z rozwojem smartfonów trend ten przeniósł się na urządzenia mobilne. Aplikacja TETA Mobile HR dostępna jest dla właścicieli smartfonów z systemem iOS oraz Android. Wspiera zarządzanie procesami samoobsługi pracowniczej i menadżerskiej bez względu na czas i miejsce. Najpopularniejsze procesy kadrowe zsynchronizowane zostały z systemem TETA HRM.

Aplikacja podzielona jest na dwa moduły funkcjonalne. Employment service to samoobsługa dla pracowników, z kolei management service umożliwia samoobsługę dla menadżerów. Panel pracowniczy zawiera informacje o przysługującym wymiarze urlopu, kalendarz uwzględniający absencje oraz pakiet danych pracownika. Część przeznaczona dla menadżerów pozwala natomiast monitorować wnioski urlopowe złożone przez pracowników. Zawiera także kartę informacyjną każdego pracownika, ułatwiającą komunikację między podwładnymi a menadżerem. Przełożony ma więc dostęp do niezbędnych danych pracownika m.in. obejmowanego stanowiska, daty i wymiaru zatrudnienia oraz jednostki firmy, w której pracuje. Może też kontaktować się telefoniczne lub mailowo z pracownikiem za pośrednictwem aplikacji.