Przy okazji niedawnego otwarcia nowego Centrum Innowacji w Londynie, Visa poinformowała, że tokenizacja Visa (Visa Token Service, VTS) – nowa technologia zwiększająca bezpieczeństwo i wygodę płatności mobilnych, jak i online dzięki zastępowaniu danych karty identyfikatorem cyfrowym – wdrażana jest w 12 krajach Europy.

Na całym świecie tokenizacja Visa wykorzystywana jest już przy płatnościach mobilnych w 27 krajach – m.in. w Polsce, Francji, Irlandii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii – oferowanych przez ponad 1,3 tys. instytucji finansowych. Visa we współpracy z partnerami dąży do wdrożenia tokenizacji na kolejnych rynkach oraz wykorzystania jej przy płatnościach internetowych.

Usługa tokenizacyjna Visa, udostępniona w 2014 r., jest wykorzystywana przez popularne systemy płatności jak Apple Pay czy Android Pay, pozwalając konsumentom na bezpieczne korzystanie ze swojego rachunku płatniczego za pośrednictwem urządzenia mobilnego. Tokenizacja zajmuje centralne miejsce w wizji internetu rzeczy wg organizacji Visa, umożliwiając bezpieczne i wygodne zakupy z użyciem dowolnego urządzenia połączonego z internetem – telefonu, tabletu, urządzenia ubieralnego, a nawet samochodu czy sprzętu domowego.