Toshiba Europe wprowadza nową serię intuicyjnych w obsłudze monitorów TD-H3 przeznaczoną dla sektora hotelarskiego i szpitalnego. Urządzenia różnej wielkości (24”, 32”, 43” i 49”) łączą zaawansowaną funkcjonalność z prostym zarządzaniem i instalacją. Są one dostępne zarówno w rozdzielczości Full HD 1080p (43” i 49”), jak i HD Ready 720p (24” i 32”).

Urządzenia serii TD-H3 są tak proste w obsłudze, że zarówno z ich instalacją, jak i zarządzaniem poradzą sobie osoby bez technicznego doświadczenia. Telewizory pozwalają na klonowanie ustawień przez USB, co oznacza, że ustawienia użytkownika zapisane na jednym urządzeniu z łatwością można przenieść na kolejne. Podobnie jest z zarządzaniem poprzez lokalną sieć: wybrana funkcja każdego monitora może być ustawiana zdalnie w wielu pomieszczeniach i budynkach.

Urządzenia serii TD-H3 są idealne do wykorzystania w pokojach hotelowych czy salach szpitalnych. Doskonale uzupełnią także centralne miejsca obiektu, takie jak lobby, czy bary. Dzięki funkcjonalności połączeń modułowych, wyświetlany obraz możemy rozszerzyć na większą powierzchnię. Zaprojektowane do pracy w rozmaitych konfiguracjach, są wyposażone nie tylko w liczne łącza i gniazda, ale również we wbudowany media player USB. Takie rozwiązanie umożliwia odtwarzanie wielu treści, którymi zarządzamy przez jednego administratora.

Dzięki inteligentnemu zewnętrznemu oprogramowaniu PC, użytkownik, korzystając z przyjaznego interfejsu, zmieni kolejność kanałów i pogrupuje je w dowolny sposób (na przykład hotel może ułożyć kanały według narodowości gości najczęściej odwiedzjących daną lokalizację).

Serię TD-H3 wyposażono we wbudowane tunery DVB-T2/C/S2 (zależnie od modelu), co oznacza, że monitory pozwalają na łączenie transmisji z różnych źródeł.

Telewizory Toshiba TD-H3 będą dostępne w Europie w pierwszym kwartale 2017 r.