Operator płatności Tpay we współpracy z Pekao S.A. wprowadził w aplikacji “Moja Biedronka” płatność BLIKIEM bez użycia kodu. Opcja dostępna jest dla klientów sieci sklepów od maja 2022 roku.

Płatność BLIKIEM bez użycia kodu w aplikacji lojalnościowej Biedronki to nowa koncepcja fintechowa, będąca efektem synergii Tpay i Pekao S.A. Połączenie sił polskiego operatora płatności i jednej z największych polskich instytucji finansowych, znacząco zwiększy komfort robienia zakupów przez klientów Biedronki.

Dzięki współpracy trzech wiodących krajowych podmiotów płatniczych i finansowych, udostępnione jest rozwiązanie, które łączy najważniejsze dziś aspekty płatności bezgotówkowych: prostotę, szybkość i bezpieczeństwo. Z nowej opcji płatności skorzystają wszyscy klienci mający konto w aplikacji “Moja Biedronka” i płacący BLIKIEM – wystarczy, że aktywują usługę.

– Od ponad 10 lat rozwijamy płatności online w Polsce. Współpraca z siecią sklepów Biedronka to dla nas bardzo ważny projekt – kolejny krok, dzięki któremu wraz z naszym partnerem Bankiem Pekao, mając na uwadze przede wszystkim potrzeby konsumentów, w sposób unikatowy łączymy świat off- z online – podkreśla Paweł Działak, CEO & co-founder Tpay, operatora płatności online.

– Jest to pierwsze tego typu wdrożenie, które łączy prostą i szybką Płatność BLIK z programem lojalnościowym sprzedawcy. Jesteśmy przekonani, że nasz wspólny pomysł może być inspiracją dla kolejnych sieci handlowych, które dostrzegą w tym rozwiązaniu korzyści biznesowe i wkrótce również pójdą w tym kierunku – dodaje Bartosz Zborowski Dyrektor Departamentu Innowacji i Kanałów Zdalnych w Banku Pekao S.A.

Klienci sieciówki, korzystający z aplikacji “Moja Biedronka”, mogą zapłacić BLIKIEM bez użycia kodu zarówno w kasach tradycyjnych, jak i w samoobsługowych. Wystarczy, że zalogują się do aplikacji Biedronki i aktywują w niej nową usługę.

– Cieszymy się, że nasi partnerzy, tacy jak Tpay, wciąż znajdują nowe innowacyjne rozwiązania do wykorzystania BLIKA. Nowy sposób płatności bez kodu, który otrzymują klienci programu Moja Biedronka, pokazuje, jak wszechstronnym rozwiązaniem jest BLIK oraz jak może doskonale uzupełniać mechanizm promowania i motywowania do udziału w programie lojalnościowym Biedronki – mówi Adam Kokoszkiewicz, Dyrektor Departamentu Sprzedaży z Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA. – Wierzymy, że nasze rozwiązanie, bardzo lubiane przez klientów Biedronki, będzie teraz jeszcze wygodniejsze i przez to coraz bardziej popularne – dodaje.

Wdrożenie przez Tpay i Pekao S.A. płatności BLIK bez kodu w kasie Biedronki to pierwsze i unikatowe tego typu rozwiązanie na polskim rynku – doskonała odpowiedź operatora płatności oraz banku na aktualne oczekiwania konsumentów względem zakupów. Pandemia i zmieniające się nawyki zakupowe Polaków sprawiają, że coraz częściej oczekują oni, że zakupy robione w sieci będą podobne do tych realizowanych w sklepach stacjonarnych, i odwrotnie. Płatności bezgotówkowe – zarówno te robione on-, jak i offline – mają być proste i bezpieczne. Tpay i Bank Pekao, zgodnie z zapowiedzią, tworzą nową wartość na rynku usług płatniczych.