W zglobalizowanym świecie przesyłanie pieniędzy powinno być równie szybkie i sprawne, jak wysłanie SMSa. Jednak często konsumenci i przedsiębiorcy chcąc wysłać środki swoim znajomym, czy partnerom biznesowym, muszą polegać na czasochłonnych procedurach i korzystaniu z gotówki. Dzięki Visa Direct, rozwiązaniu obsługującym w czasie rzeczywistym tzw. płatności push, które w zeszłym roku posłużyło do przetworzenia 2 miliardów transakcji, możliwe będzie dalsze upraszczanie płatności transgranicznych i ograniczanie związanych z nimi kosztów na tym szybko rozwijającym się rynku.

Visa ogłosiła właśnie, że do grona jej partnerów obsługujących płatności transgraniczne na całym świecie dołączyła spółka TransferWise. Ta globalna firma technologiczna będzie oferować swoim klientom dodatkową możliwość szybkiego i bezpiecznego przekazywania środków na karty debetowe. Zintegrowana usługa, początkowo dostępna w Hiszpanii, ma z czasem zostać uruchomiona także w Rumunii, na Węgrzech, w Czechach i Bułgarii. TransferWise zapewnia przejrzystą strukturę opłat ponoszonych w związku z przesyłaniem i otrzymywaniem płatności transgranicznych, dzięki czemu klienci zawsze wiedzą z góry, jakie będą koszty usługi. W 2020 roku TransferWise rozszerzy zakres współpracy z Visa i będzie oferować swoje rozwiązania za pośrednictwem Visa Direct na kolejnych rynkach – zarówno w Europie, jak i na całym świecie.

„Technologia zbliża nas wszystkich, jednak nadal istnieje wiele wyzwań przed którymi stoją pojedyncze osoby i małe firmy, które chcą przesyłać pieniądze w konkretne miejsce na świecie,” powiedział Bill Sheley, Global Head of Visa Direct. „Współpraca z TransferWise to kolejne działanie Visa, które ma na celu umożliwiać klientom wykonywanie płatności transgranicznych w sposób szybki i bezpieczny poprzez usługę Visa Direct”.

Visa współpracuje z instytucjami finansowymi, partnerami technologicznymi i liderami rynku płatności transgranicznych w tym z EMQ, MoneyGram i Remitly, nad upowszechnieniem usługi Visa Direct na całym świecie. Dzięki niej możliwe jest przekazywanie środków na rachunki bezpośrednio na karty płatnicze w ponad 200 krajach za pośrednictwem sieci Visa.

„Celem TransferWise jest umożliwienie przesyłania pieniędzy na całym świecie – w najbardziej efektywny kosztowo, szybki i przejrzysty sposób”, powiedział Kristo Käärmann, CEO i współzałożyciel TransferWise. „Integracja z Visa Direct usprawni proces przekazywania środków, jeszcze bardziej przybliżając nas do realizacji wyznaczonych celów biznesowych”.

W ostatnim czasie Visa przejęła Earthport, spółkę wykorzystującą największą na świecie niezależną sieć przelewów międzynarodowych do świadczenia usług w obszarze płatności transgranicznych na rzecz banków, korporacji i firm świadczących usługi przekazu pieniędzy. Połączona oferta wykorzystująca możliwości Visa i sieci Earthport umożliwi klientom Visa Direct obsługę płatności push przez większość osób na świecie posiadających rachunek bankowy. Przyczyni się to do celu Visa, polegającego na połączeniu tysięcy instytucji finansowych i miliardów użytkowników na całym świecie jedną, uniwersalną siecią płatniczą.